Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Suwałki: "Bezpieczne miasto" po raz czternasty

21-11-2011, kategoria Aktualności - Porady

Suwałki: "Bezpieczne miasto" po raz czternasty    17 listopada 2011 r., po raz czternasty, pod patronatem Prezydenta Miasta Suwałki – Czesława Renkiewicza, w Szkole Podstawowej Nr 7 w Suwałkach dla uczniów klas 0-III oraz dzieci z pobliskich przedszkoli zorganizowano imprezę środowiskową „Bezpieczne Miasto”. Wzięły w niej udział przedszkola: nr 6, nr 7, nr 8 z wychowawcami.

    Współorganizatorami i fundatorami nagród był Urząd Miasta Suwałki, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach, Stowarzyszenie Zapobiegania Wypadków Drogowych w Warszawie, Grupa Image w Warszawie, Krajowa Rada BRD w Warszawie. Impreza odbyła się na scenie przy wypełnionej po brzegi sali widowiskowej, wg określonego scenariusza. Połączono ją z konkursem „Poznawanie i utrwalanie zasad bezpiecznego poruszania się na drogach”.

    Młodzież występująca na scenie, aktorzy „małego teatru”, poprzez swoją grę – role, w jakie się wcielili - próbowali wciągnąć całą widownię do zabawy związanej z wyrabianiem nawyku prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, poznawania podstawowych znaków drogowych i zasad ruchu drogowego, uświadomienia dzieciom konieczności noszenia elementów odblaskowych, kształtowanie nawyku poczucia odpowiedzialności za zdrowie oraz bezpieczeństwo własne i innych, propagowanie bezpiecznych zasad zachowania się w różnych sytuacjach drogowych i niebezpiecznych (np. zaatakowanie przez psa), wdrażanie do rozsądnego zachowania się podczas rozmów z nieznajomymi w różnych sytuacjach (np. w domu, na podwórku), poznanie podstawowych zasad korzystania z internetu.

    Nad prawidłowym przebiegiem imprezy wg określonego scenariusza czuwała Pani Pedagog, Ninna Putyńska, zaś pomoc w sprawnym przeprowadzeniu konkursów oraz imprezy pomocy udzielali:
Asystent z Wydziału Ruchu Drogowego Policji Pan asp. Tadeusz Korsakowski,
Asystent z Zespołu Prewencji Kryminalnej Policji ASP. Zdzisław Gryszkiewicz, z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Suwałkach Gł. Spec. ds. BRD Aleksander Czuper.

    Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia imprezy środowiskowej w Szkole Podstawowej Nr 7 za ufundowanie kamizelek odblaskowych dla trzech przedszkoli biorących udział w imprezie Pani Bożennie Chlabicz z Fundacji Zapobiegania Wypadków Drogowych, Pani Katarzynie Turskiej Dyrektor Sekretariatu KRBRD, Panu Henrykowi Grabowskiemu – Dyrektorowi WORD Suwałki oraz Panu mł. insp. mgr Andrzejowi Bałazy – Komendantowi Miejskiemu Policji składa Dyrektor Pani Beata Wanda Życzkowska.


Aleksander CzuperFotorelacja z przebiegu imprezy
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze