Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Finał w powiecie siedleckim:

20-11-2011, kategoria Aktualności - Porady

Finał w powiecie siedleckim:
Program „Bezpieczna droga do szkoły” pod patronatem
Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika    17 listopada 2011 r. w powiecie siedleckim odbył się finał powiatowy X edycji programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Podobnie, jak w poprzednich edycjach, konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i I-II gimnazjów. Uczniowie szkół z 13 gmin w powiecie otrzymali podręczniki „Moje pierwsze prawo jazdy – karta rowerowa”, aby mogli się przygotować. Komisje gminne wyłaniały 20 reprezentantów – 5 dziewcząt i 5 chłopców ze szkół podstawowych oraz 5 dziewcząt i 5 chłopców z gimnazjów - do finału powiatowego.

    Tegorocznych zawodników gościnnie przyjął Zespół Oświatowy w Stoku Lackim.

    W przygotowanie imprezy zaangażowało się wiele instytucji działających na terenie powiatu siedleckiego – Starostwo Powiatowe, Komenda Miejska Policji, Kuratorium Oświaty Delegatura Siedlce, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, WORD Siedlce, Wójt Gminy Siedlce i pracownicy szkoły, która gościła drużyny z powiatu siedleckiego.

    W I części zawodnicy rozwiązywali testy, a następnie po 10 osób z każdej grupy, które uzyskały najlepsze wyniki, przystąpiło do pokonywania toru przeszkód składającego się ze slalomu, żmijki, korytarza z desek i przewozu przedmiotu na uwięzi.

    Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał sztab ludzi.

    Podczas, gdy komisja skrupulatnie zliczała wyniki, uczestnicy mogli obejrzeć pokaz, który przygotowali strażacy, można było również, pod okiem ratownika, poćwiczyć resuscytację i przeżyć jazdę na symulatorze motoroweru.

    Uczniowie goszczącej nas szkoły przygotowali część artystyczną, podczas której wystąpił szkolny zespół tańca nowoczesnego, a młodsze dzieci zaprezentowały się w inscenizacji o przepisach ruchu drogowego.

    Na zakończenie Janina Orzełowska - członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Zygmunt Wielogórski - Starosta Powiatu Siedleckiego, Jacek Kobyliński - dyrektor WORD Siedlce podsumowali realizację zadania, podkreślając ogromny wkład pracy wszystkich przedstawicieli instytucji zaangażowanych, a szczególnie Pani Dyrektor oraz pracowników szkoły, która zgodziła się gościć młodzież z całego powiatu, w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu. Podziękowali wszystkim zaangażowanym w uatrakcyjnienie dzieciom imprezy. Mówcy wyrazili nadzieję, że realizacja programu „Bezpieczna droga do szkoły”, przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach powiatu, a dzięki pakietom rowerzysty, wyposażonym także w elementy odblaskowe, które otrzymał każdy uczestnik, dzieci będą widoczne.

    Najmilszym jednak momentem było podanie wyników i wręczenie nagród, szczególnie, że były one bardzo atrakcyjne (za I miejsce w każdej kategorii zawodnicy otrzymywali rowery, za II - cyfrowe aparaty fotograficzne, a za III - zestaw turystyczny składający się z namiotu i śpiwora.

A oto wyniki:

W kategorii: dziewczęta - szkoły podstawowe
   I miejsce - Elena Cabaj, Gmina Domanice
   II miejsce - Klaudia Cabaj, Gmina Wiśniew
   III miejsce - Izabela Wakuła, Gmina Suchożebry


W kategorii: chłopcy - szkoły podstawowe    I miejsce - Tomasz Brodzik, Gmina Zbuczyn
   II miejsce - Jan Roguski, Gmina Kotuń
   III miejsce - Damian Buzuk, Gmina Suchożebry


W kategorii: chłopcy - szkoły podstawowe
   I miejsce - Tomasz Brodzik, Gmina Zbuczyn
   II miejsce - Jan Roguski, Gmina Kotuń
   III miejsce - Damian Buzuk, Gmina Suchożebry


W kategorii: chłopcy, gimnazja
   I miejsce - Maciej Soszyński, Gmina Zbuczyn
   II miejsce - Łukasz Woźniak, Gmina Zbuczyn
   III miejsce - Mateusz Bierkat, Gmina ZbuczynFotorelacja z przebiegu imprezy


Przygotowania do pisania testu.


Inscenizacja w wykonaniu młodszych uczniów.


Występ szkolnego zespołu tanecznego.


Na rowerowym torze przeszkód.


Na symulatorze motoroweru.


Pani Janina Orzełowska podczas wręczania nagród.


Pokaz stroju strażackiego.


Zdjęcie ze zwycięzcami.Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze