Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Pracownicy Centrum Edukacji WORD Siedlce w Szkole Podstawowej im. 11 Listopada 1918 Roku w Domanicach Kolonii

26-10-2011, kategoria Aktualności - Porady

Pracownicy Centrum Edukacji WORD Siedlce w Szkole Podstawowej
im. 11 Listopada 1918 Roku w Domanicach Kolonii    25 października br., na zaproszenie dyrektor Teresy Młynarczyk, gościliśmy w Szkole Podstawowej w Domanicach Kolonii. Pani dyrektor poprosiła o przeprowadzenie zajęć w klasach pierwszej i drugiej na temat bezpiecznego poruszania się na drodze.

    Już po wejściu do szkoły zorientowaliśmy się, że wychowanie komunikacyjne jest tu traktowane bardzo poważnie. Na korytarzu, na dużej tablicy, lider brd wykonał kolorową gazetkę, na której w humorystyczny sposób przedstawione są podstawowe zasady ruchu pieszych i rowerzystów. Zajęcia z maluchami potwierdziły nasze spostrzeżenia, bo dzieci mają dużą wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego. Spotkanie przebiegało w formie rozmowy w oparciu o prezentację „Bezpieczne dzieci”.

    Z dużym zainteresowaniem uczniowie obejrzeli film „Sznupek radzi” , chętnie bawili się przy teledyskach o tematyce brd, bardzo ucieszyli się z otrzymanych elementów odblaskowych.

    Wyjechaliśmy z tej szkoły przekonani, że praca związana z realizacją wychowania komunikacyjnego jest tu traktowana priorytetowo i jest systematyczna.Fotorelacja z przebiegu spotkania
Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze