Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Wychowania komunikacyjnego w Świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 6 w Siedlcach

10-10-2011, kategoria Aktualności - Porady

Wychowania komunikacyjnego w Świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 6 w Siedlcach    6 października br. pani kierownik Świetlicy przy Szkole Podstawowej Nr 6 w Siedlcach zaprosiła przedstawiciela WORD Siedlce, policjantów siedleckiej drogówki oraz rodziców na ciekawe zajęcia związane z bezpieczeństwem dzieci na drodze. Do tego uroczystego spotkania dzieci przygotowywały się przez cały wrzesień - poznawały przepisy ruchu drogowego, uczyły się piosenek i wierszy, wykonały dekoracje, a nawet upiekły ciasteczka, by poczęstować gości.

    Mali artyści najpierw przedstawili dorosłym inscenizację o ruchu drogowym, a następnie policjanci pokierowali „ruchem ulicznym”. Dzieciaki musiały uważać na postawę policjanta, by nie popełnić błędu i świetnie się bawiły. Wspólnie z rodzicami obejrzały film „Omnikopter”, a na zakończenie rywalizowały z dorosłymi w konkursie z przepisów ruchu drogowego. Zarówno dzieci, jak i rodzice wykazali się dużą wiedzą. Zmagania zakończyły się remisem.

    Na zakończenie, w ewaluacji, rodzice wyrazili swoje zadowolenie, że mogli uczestniczyć w niecodziennej lekcji, dając pracownikom świetlicy zielone światło do częstszego organizowania takich spotkań.


Na zdjęciach: fotorelacja z przebiegu spotkaniaDodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze