Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

„Bezpieczna droga do szkoły” w Szkole Podstawowej w Parysowie pow. garwoliński

29-09-2011, kategoria Aktualności - Porady

„Bezpieczna droga do szkoły” w Szkole Podstawowej w Parysowie pow. garwoliński    27 września br. Jerzy Chmieliński, pracownik WORD Siedlce, wspólnie z policjantami: mł. asp. Tadeuszem Gregorczukiem z WRD KPP w Garwolinie i st. asp. Sławomirem Łodygą z Posterunku Policji w Parysowie, spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Parysowie i wychowankami miejscowego przedszkola, by uczulić dzieci na niebezpieczeństwa zagrażające im jako uczestnikom ruchu drogowego. Zajęcia z brd w tej szkole, podkreślali policjanci, są bardzo potrzebne, ponieważ na trasie uczniów do szkoły niedawno zdarzyło się kilka wypadków.

    Spotkanie poprowadzono w trzech grupach - oddzielnie dla klas I-III, IV-VI i przedszkolaków. Łącznie uczestniczyło w nim 270 dzieci. Młodsze dzieci, po przypomnieniu podstawowych zasad poruszania się pieszych, aktywnie uczyły się reakcji na postawę policjanta kierującego ruchem, przedstawiały ruchem pięć zasad przechodzenia przez jezdnię i chętnie bawiły się przy teledysku. Na zakończenie maluchy otrzymały odblaskowe misie zakupione przez WORD Siedlce.

    Klasom starszym przypomniano zasady ruchu pieszych i rowerzystów, podstawowe wyposażenie roweru oraz znaczenie elementów odblaskowych i kamizelek. Policjanci odpowiadali na nurtujące uczniów pytania. Starsi uczniowie otrzymali rękawy odblaskowe, które można umocować na ramie roweru, bądź na pasku plecaka.

    Z relacji nauczycieli dowiedzieliśmy się, że dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania, a nauczycielom podobały się wykorzystane multimedialne środki dydaktyczne w postaci filmów, prezentacji i teledysków. Część z pomocy przekazaliśmy nauczycielom do wykorzystania na zajęciach.


Fotorelacja z przebiegu spotkania.

Tekst i zdjęcia:
Halina KoloDodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze