Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Bezpieczne Wakacje zakończone certyfikatem

15-09-2011, kategoria Aktualności - Porady

Bezpieczne Wakacje zakończone certyfikatem    29 sierpnia 2011 w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje 2011" policjanci KMP w Siedlcach oraz dyrekcja WORD w Siedlcach w ramach akcji "Młodzi bezpieczni w ruchu drogowym" wręczyli uczestnikom kursu na kartę motorowerową certyfikaty potwierdzające pomyślne ukończenie kursu. Certyfikaty odebrało 41 jego uczestników.

    Akcja "Bezpieczne wakacje na motorowerze" kierowana była do dzieci, które chcą legalnie poruszać się po drogach. Szacuje się, że tylko co dziesiąte dziecko ma kartę motorowerową. Nie wszystkie szkoły mają warunki lokalowe, sprzęt i przygotowanych do tego typu zajęć instruktorów. Kursy więc organizowane są przez nie sporadycznie. Poprzez tego rodzaju akcje można w dzieciach wyrabiać odpowiednie nawyki komunikacyjne. Jest to również "zabijanie" tzw. wakacyjnej nudy. Zorganizowany przez siedlecką komendę kurs składał się z dwóch części, teoretycznej i praktycznej. Zajęcia w jego ramach prowadzili głównie policjanci i instruktorzy WORD Siedlce. Podczas podsumowania kursu jego uczestnikom wręczono certyfikaty potwierdzające jego ukończenie. Na podstawie tych certyfikatów szkoły wydadzą karty motorowerowe.

    Pomimo ogromnego zainteresowania, ze względów logistycznych, ilość uczestników musiała być ograniczona. Obecną turę kursu ukończyło 41 osób. Dla 6 kursantów zakończył się on niepowodzeniem. Osoby te nie poradziły sobie z testem teoretycznym.

    Kurs był jedną z ostatnich szans na zrobienie darmowych uprawnień do kierowania skuterem. Nowelizacja przepisów, która wejdzie w życie w styczniu 2013 roku spowoduje, że o uprawnienia do kierowania motorowerami będzie można się ubiegać po ukończeniu 14 roku życia (obecnie 13 lat) oraz że będzie on przeprowadzany nie tak, jak dotychczas, przez szkoły, tylko przez WORD, a co za tym idzie, będzie to kurs płatny.

    Zainteresowanie przygotowaną przez KMP w Siedlcach formą letniego wypoczynku wskazało, że jest bardzo duże społeczne zapotrzebowanie na takie działania.


Na zdjęciach: fotorelacja z wręczenia certfikatów.


nadkom. Jerzy Długosz
KMP w SiedlcachDodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze