Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

W wakacje było bezpieczniej na drogach

01-09-2011, kategoria Aktualności - Porady

W wakacje było bezpieczniej na drogach    Wakacje za nami. Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na polskich drogach w czasie ich trwania. W ciągu lipca i sierpnia w 6847 wypadkach drogowych zginęło 718 osób, a 8772 zostały ranne.

    Policjanci, jak co roku, dokładali wszelkich starań, by podróże w czasie wakacji były bezpieczne. Kontrolowali prędkość, stan trzeźwości kierowców, sprawdzali, czy dzieci są prawidłowo przewożone w fotelikach. Główną przyczyną wypadków była, jak zawsze, brawura kierowców – wyprzedzanie na trzeciego lub przed wzniesieniem oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

    W lipcu i sierpniu w 6847 wypadkach drogowych zginęło 718 osób, a 8772 zostały ranne. Statystyki pokazują, że wypadków, osób zabitych na drogach i rannych było mniej niż rok wcześniej, kiedy to zanotowano 7952 wypadków, ofiar śmiertelnych było 822, a rannych 10 437. Przez cały czas policjanci zatrzymują wielu kierowców jadących na "podwójnym" gazie. W ciągu dwóch ubiegłych miesięcy ujawnili ich aż 37 047 – w zeszłym roku 35 959.

    Słoneczna pogoda wielu zachęcała do przejażdżek jednośladami. Niestety, u części motocyklistów brawura przyćmiła zdrowy rozsądek. Policjanci często interweniowali w związku z łamaniem prawa. Nie obeszło się bez ofiar śmiertelnych. W ciągu dwóch ostatnich miesięcy zginęło 66 motocyklistów.    Jak widać, tegoroczne wakacje na drogach były bezpieczniejsze. Z pewnością część kierowców posłuchała policyjnych apeli o bezpieczną jazdę i rozsądek.

    Wakacyjne działania na drogach dobiegły końca, ale policjanci drogówki podjęli już koleje. 1 września rozpoczęła się akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem najmłodszych w rejonie szkół. Zwrócą uwagę na przypadki wyprzedzania i omijania na przejściach dla pieszych czy nadmierną prędkość. Kontrolowany będzie również stan trzeźwości kierujących.


Żródło:
http://www.policja.pl/portal/pol/1/69509/Bezpieczniej_na_drogach_w_czasie_wakacji.htmlDodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze