Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

600 UCZNIÓW WYJEDZIE NA WAKACJE DZIĘKI POMOCY URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO

22-07-2011, kategoria Aktualności - Porady

600 UCZNIÓW WYJEDZIE NA WAKACJE DZIĘKI POMOCY URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO    Aż 600 gimnazjalistów z Mazowsza wyjedzie w tym roku na wakacje dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego. Będą to dzieci, których szkoły zorganizowały najciekawsze zajęcia pozalekcyjne w ramach programu samorządu województwa „Zagrajmy o sukces”. Nagrody otrzymało 30 najlepszych mazowieckich szkół.

    - Ten program pokazuje, że fundusze unijne to nie tylko środki na budowę dróg czy mostów. Dzięki wsparciu z Unii 8,5 tys. mazowieckich gimnazjalistów mogło uczestniczyć w ciekawych zajęciach pozalekcyjnych i tym samym rozwijać swoje zainteresowania. Dla 600 z nich to także szansa na wymarzone wakacje – powiedział wicemarszałek Marcin Kierwiński.

    - Cieszę się, że szkoły bardzo twórczo podeszły do tego programu i zaproponowały swoim uczniom niebanalne zajęcia. Dzisiaj nagradzamy tych najlepszych. Ciężka praca i wysiłek opłaciły się, a nagrodą będzie zasłużony letni wypoczynek – podkreślił Leszek Ruszczyk, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

    Projekt „Zagrajmy o sukces” realizowany jest dzięki środkom unijnym w ramach POKL. W latach 2010-2011 8,5 tys. gimnazjalistów z Mazowsza miało szansę wziąć udział w zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych. Każda szkoła mogła dostosować program do swoich indywidualnych potrzeb. Chodziło o to, aby zajęcia były ciekawe, niebanalne i co najważniejsze – interesujące dla młodzieży. Wśród zajęć były m.in. przedmioty ścisłe, ale także języki obce czy informatyka.

    Szkoły, które zorganizowały najciekawsze zajęcia, miały szansę na dodatkową nagrodę – pokrycie kosztów wakacyjnego wyjazdu dla swojej młodzieży. Jak widać, wiele szkół sprostało temu wyzwaniu. W sumie do Urzędu Marszałkowskiego nadesłano ponad 100 zgłoszeń. Ostatecznie komisja konkursowa wyłoniła 30 najlepszych projektów. W ten sposób każda z nagrodzonych szkół otrzyma dodatkowych 20 tys. zł na zorganizowanie letniego wypoczynku dla dzieci, które brały udział w zajęciach.

    Dokąd pojedzie młodzież? O tym zadecydują wspólnie dyrektorzy szkół i sami uczniowie. Podobno niektórzy myślą o wycieczce do Włoch, na Węgry czy nad morze.

    Wśród nagrodzonych są np. gimnazjaliści z Ciechanowa, którzy zorganizowali dla młodszych kolegów z podstawówek piknik naukowy. Podczas dni otwartych szkoły gimnazjaliści skonstruowali m.in. model układu trawiennego, model jamy ustnej, przedstawili zasadę rezonansu i wiele innych ciekawych doświadczeń.Lista nagrodzonych szkół do pobrania tutaj - KLIK -Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze