Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Szkoła Podstawowa nr 4 z Pyskowic zdobyła I miejsce w kraju w ogólnopolskim konkursie ,,Sprawny rower i kask": CZWÓRKA PONOWNIE NAJLEPSZA W POLSCE

21-07-2011, kategoria Aktualności - Nasza szkoła

Szkoła Podstawowa nr 4 z Pyskowic zdobyła I miejsce w kraju w ogólnopolskim konkursie "Sprawny rower i kask":
CZWÓRKA PONOWNIE NAJLEPSZA W POLSCE    Wspólna akcja nauczycielki techniki ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Straży Miejskiej, która polegała na zrealizowaniu programu "Sprawny rower i kask”, przyniosła wymierne efekty.

    Na początek uczniowie klas 4-6 otrzymali książeczkę "Bezpiecznie na rowerze”, która poprowadziła ich przez podstawowe zasady ruchu drogowego. Następnie dokonany został przegląd techniczny rowerów. Właściciel roweru, którego stan techniczny nie został zakwestionowany, otrzymywał uroczyście z rąk Dyrektora Szkoły, w obecności Komendanta Straży Miejskiej, potwierdzony Paszport Roweru. Ponadto, wszystkie rowery zostały zewidencjonowane w bazie danych Straży Miejskiej.

    Cała akcja przedstawiona została w formie prezentacji multimedialnej i wysłana na Ogólnopolski Konkurs "Sprawny rower i kask... - na dobry start”, rekomendowany przez Komendę Wojewódzką Policji i Kuratora Oświaty. Pyskowicka "Czwórka” zajęła pierwsze miejsce w kraju – prezentacja została bardzo wysoko oceniona przez jury. Szkoła otrzymała nagrodę główną w postaci zestawu plansz "Znaki drogowe”, kaski rowerowe, książeczki "Wychowanie komunikacyjne” oraz upominki dla każdego uczestnika akcji. Przyznane nagrody będą pomocne w przygotowywaniu uczniów do egzaminu na kartę rowerową. Ponadto szkoła planuje zorganizować konkurs pyskowickich szkół na jazdę rowerami po torze przeszkód, aby w ten sposób wykorzystać miasteczko ruchu drogowego z torem przeszkód, które SP 4 wygrała w ubiegłorocznym konkursie "Bezpieczna jazda”. Dzięki wygranym w obu konkursach, szkoła skompletowała też zestaw rowerów z wyposażeniem oraz kaski i kamizelki dla ich użytkowników.

    Uroczyste wręczenie nagród w konkursie "Sprawny rower i kask”, odbyło się 7 lutego 2011 roku w SP 4, na które przybył zastępca komendanta Straży Miejskiej Robert Rutkowski. Podczas spotkania, goście i uczniowie oglądali również nagrodzoną prezentację.

    Cieszymy się z realizacji zamierzonego celu, jakim było upowszechnienie wśród uczniów naszej szkoły zasad bezpiecznego poruszania się rowerem w ruchu drogowym. W wyniku akcji do jazdy zostały dopuszczone sprawne technicznie i prawidłowo wyposażone bicykle. Ponadto wprowadzenie "Paszportu Roweru” jako dokumentu identyfikacyjnego i potwierdzającego właściwą sprawność roweru zachęciło dzieci do szczególnej odpowiedzialności i dbałości o stan techniczny swojego pojazdu, poprzez konserwację i codzienną poprawną obsługę. Przeprowadzona akcja "Bezpiecznie na rowerze... na dobry start” spowodowała, że dzieci wspólnie lansują styl jazdy w kasku rowerowym, a po rozdaniu odblasków, również ich zakładanie na ubranie.Jolanta Chrzanowska  ergosum@vp.pl
Szkoła Podstawowa nr 4 Pyskowice, ul. Wojska Polskiego 23Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze