Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Podsumowanie działań w Zespole Szkół w Jabłonnie Lackiej

27-06-2011, kategoria Aktualności - Porady

Podsumowanie działań w Zespole Szkół w Jabłonnie Lackiej    21 czerwca br. dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Jabłonnie Lackiej na uroczystym apelu podsumowali mijający rok szkolny. Podczas uroczystości wręczono nagrody około 100 najaktywniejszym uczniom, działającym w szkolnych kołach zainteresowań.

    Nagrody otrzymały dzieci należące do zespołu wokalnego Andante pani Anny Zielińskiej, grupy teatralnej Żyrafa pań Renaty Kryszczuk i Anny Zielińskiej oraz aktorzy z grupy teatralnej Abstrakcja dowodzonej przez panią Renatę Lalak. Nagrody otrzymali też najlepsi sportowcy szkoły, uczniowie działający pod okiem pań: Bożeny Adamczuk i Anny Zielińskiej w samorządach szkolnych czy sklepiku, którym opiekują się panie Bogumiła Sałata i Urszula Sowa. Nagrodzono też członków redakcji gazetki "Skolniak", która w tym roku szkolnym wzbogaciła się o 4 kolejne nagrody w konkursach dziennikarskich. Redakcją opiekują się panie: Agnieszka Ratyńska, Renata Lalak i Anna Kożuchowska-Kurylak. Podczas uroczystości nie zabrakło gości. Pracownicy KRUS-u nagrodzili najlepsze prace plastyczne dotyczące bezpieczeństwa dzieci w rolnictwie. W apelu uczestniczyli także przedstawiciele Banku Spółdzielczego, którzy przyznali Szkolnej Kasie Oszczędności nagrodę za zajęcia II miejsce w konkursie regionalnym. SKO opiekują się panie Beata Milewska i Ewa Moczulska.

    Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Siedlec nagrodzili uczniów biorących udział w szkolnej akcji „Jestem bezpieczny na drodze”. Zespół Szkół w Jabłonnie Lackiej od 7 lat współpracuje z WORD w zakresie poprawy bezpieczeństwa dzieci na drodze, przygotowując szereg akcji. W ramach szkolnej akcji „Jestem bezpieczny na drodze” przygotowano m.in. apele, konkurs plastyczny, konkursy wiedzy, kursy udzielania pierwszej pomocy dla uczniów, spotkania z policjantem. Najlepsze prace plastyczne w kategorii klas I-III SP przygotowali: Kinga Tomczuk, Mateusz Romańczuk i Angelika Bujalska. W kategorii klas IV-VI nagrody otrzymały: Aleksandra Czopska, Katarzyna Kondracka i Klaudia Płachetko. W kategorii gimnazjum najlepsze prace przygotowali: Aneta Bolewska, Kamil Banasiuk i Gabriela Nowak. Nad przebiegiem konkursu plastycznego czuwała pani Ewa Litwiniak. Uczniowie gimnazjum wzięli udział w konkursie wiedzy BRD. Najlepsi: Grzegorz Zawadzki, Mariusz Zieniewski i Konrad Płachetko reprezentowali szkołę podczas eliminacji powiatowych w konkursie BRD. Podobnie zwycięzcy konkursu wiedzy wśród klas IV-VI: Kinga Błońska, Olga Karwowska i Wiktoria Żera. Konkursy wiedzy przygotował pan Władysław Tomczak. Uczniowie klas I-III wzięli udział w kursie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Panie Agnieszka Deniziak i Ewa Moczulska uczyły dzieci zasad resuscytacji oraz pozycji bocznej ustalonej. Po kursie odbył się konkurs sprawdzający wiedzę uczniów w tym zakresie. Koordynatorem akcji była pani Anna Kożuchowska-Kurylak.


Pracownicy WORD Siedlce wręczają nagrody.


Nagrodzeni starsi uczniowie.


Zaproszeni goście.


Pamiątkowe zdjęcie.Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze