Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Renault Polska wspiera Marsz Zebry

16-06-2011, kategoria Aktualności - Porady

Renault Polska wspiera Marsz Zebry    Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Zebry. Pierwszy w Polsce kolorowy i radosny apel o bezpieczne drogi dla dzieci miał miejsce 4 czerwca 2011 r. Inicjatywę wspierał Renault Polska, organizator jednego z najstarszych i największych programów edukacyjnych na rzecz ochrony dzieci w ruchu drogowym w Polsce „Bezpieczeństwo dla wszystkich”.

    Akcja rozpoczął się zbiórką na parkingu pod Centrum Bankowo-Finansowym przy Rondzie de Gaulle’a w sobotę, 4 czerwca 2011 r., w Warszawie. Marsz przeszedł ulicami Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, kończąc swoją trasę wspólnym przesłaniem o bezpieczne drogi dla dzieci na Placu Zamkowym. Inicjatorzy pierwszego w Polsce Marszu Zebry chcieli uświadomić rodzicom, jak ważna jest nauka dzieci w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

    - Marsz Zebry można śmiało nazwać marszem po edukację. Dzieci mają prawo wiedzieć, jak być bezpiecznymi na drogach, a rodzice mają prawo oczekiwać od państwa edukacji z zakresu BRD na takich samych zasadach, jak nauki języków obcych czy matematyki. W Polsce nadal brakuje długofalowej strategii dotyczącej edukacji drogowej już od najwcześniejszych lat życia dziecka. Takie plany działania ma wiele państw europejskich. Marsz Zebry ma zwrócić uwagę opinii publicznej na ten problem – tłumaczy Marta Terlikowska, współorganizatorka akcji.

    Na trasie marszu było kolorowo i wesoło. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji – malowanie buziek w zebrę, spotkanie z Aniołem Stróżem, żywym Znakiem Drogowym i liczne konkursy z nagrodami. Organizator programu edukacyjnego „Bezpieczeństwo dla wszystkich”, firma Renault Polska ufundowała odblaskowe upominki dla dzieci – plecaki i zestawy odblasków. Tego dnia najmłodsi nauczyli się również piosenki o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, mogli zobaczyć pokazy pantomimy oraz scenki z ratownictwa z udziałem roweru, motocykla i samochodu, a także rysowali swoje marzenia. W trakcie marszu organizatorzy przedstawili przed Pałacem Namiestnikowskim petycję do Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej z apelem o bezpieczne drogi. To tylko część atrakcji, które przygotowano na Marsz Zebry – wspólne, kolorowe i radosne działanie na rzecz bezpieczeństwa dzieci.

    - Koncerrn Renault od wielu lat działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Dowodem na to jest organizowany w Polsce od 2000 roku program edukacyjny „Bezpieczeństwo dla wszystkich”, w którym wzięło już udział ponad 710 000 dzieci. Marsz Zebry to wspaniała inicjatywa, dzięki której problematyka bezpieczeństwa dzieci na polskich drogach ma szansę dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców i dlatego postanowiliśmy ją wesprzeć. Liczymy, że zaangażują się w nią członkowie naszych Szkolnych Klubów Bezpieczeństwa, którzy aktywnie działają na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w społecznościach lokalnych – mówi Agata Szczech, Dyrektor Public Relations Renault Polska.


Logo - Dekada BRD.


Marsz zebry - logo.


SKB w akcji.Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze