Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Społeczna Rada BRD w Siedlcach podsumowuje wyniki pracy za I półrocze 2011 roku

16-06-2011, kategoria Aktualności

Społeczna Rada BRD w Siedlcach podsumowuje wyniki pracy za I półrocze 2011 roku    7 czerwca br. odbyło się uroczyste posiedzenie Społecznej Rady BRD w Siedlcach, w którym uczestniczyli: Dariusz Napiórkowski, Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Joanna Kaniuk, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Siedlcach z wizytatorami, przedstawiciele władz samorządowych, komendanci komend powiatowych policji i komend powiatowych straży pożarnych z pięciu powiatów regionu siedleckiego, dyrektorzy szkół zaangażowanych w działania na rzecz brd, emerytowani członkowie Społecznej Rady BRD.

    Celem spotkania było podsumowanie kampanii wiosennej, ze szczególnym uwzględnieniem oceny przebiegu eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju BwRD i Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

    Jacek Kobyliński, przewodniczący Społecznej Rady BRD, przedstawił działania w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. W okresie od stycznia do czerwca odbył się finał programu pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie „Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie łosickim. W pięciu powiatach regionu siedleckiego przeprowadzono eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju BwRD. Przewodniczący nadmienił, że kolejny raz ciężar pracy w zakresie realizacji zadań związanych z organizacją turniejów brd przejęły Zespoły Powiatowe BRD i jest to, zdaniem przewodniczącego, dobry kierunek zmian. Wyraził zadowolenie, że samorządy intensywniej włączają się w organizację turniejów.

    Podkreślił, że takiego zaangażowania szkół, powszechnego uczestnictwa, nie obserwujemy nigdzie w kraju. W naszym rejonie czuje się przychylność do spraw brd władz samorządowych, władz oświatowych, służb porządkowych, dzięki temu udaje się nam sprawnie przeprowadzić tak dużą akcję. Podziękował wszystkim za zaangażowanie i wyraził nadzieję, że w przyszłości aktywność ta nie osłabnie.

    W kolejnej części przedstawiono wyniki zmagań turniejowych. W bieżącym roku reprezentujące region siedlecki szkoły zajęły w etapie wojewódzkim następujące miejsca:Szkoła Podstawowa ze Zbuczyna (powiat siedlecki) uplasowała się na piątym miejscu, Szkoła Podstawowa w Huszlewie (powiat łosicki) na dziesiątym. Mateusz Biernat, uczeń szkoły Podstawowej w Zbuczynie, zajął trzecie miejsce indywidualnie. W kategorii gimnazjów – Gimnazjum w Starej Kornicy (powiat łosicki) drużynowo III miejsce, Gimnazjum w Ceranowie (powiat sokołowski) IV m. Indywidualnie Jacek Mitura ze Starej Kornicy zajął IV m, a Paweł Jakubiak z tego samego Gimnazjum - V m.

    Podczas dyskusji zwrócono uwagę na to, że to już kolejny rok udało się to poważne przedsięwzięcie przeprowadzić bez zakłóceń, w miłej atmosferze, sprawnie organizacyjnie.

    Joanna Kaniuk – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Siedlcach, podziękowała za współpracę z WORD i policją w działaniach na rzecz bezpieczeństwa dzieci. Wyraziła zadowolenie z osiągania coraz wyższej jakości pracy w tym zakresie.

    Podczas dyskusji zastanawiano się nad sposobami dotarcia z działaniami prewencyjnymi związanymi z bezpieczeństwem na drogach do młodych i dorosłych uczestników ruchu. Mówcy proponowali zwiększenie ilości różnych konkursów, organizacji festynów rodzinnych, na których można prezentować bezpieczne zachowania uczestnikom w różnym wieku.

    Po dyskusji Jacek Kobyliński, Przewodniczący Społecznej Rady, podziękował za pracę wszystkim zaangażowanym w organizację wiosennej akcji turniejów, wręczył okolicznościowe podziękowania.

    Na zakończenie Przewodniczący podziękował jeszcze raz wszystkim zaangażowanym w organizację eliminacji turniejowych za ogromny wkład pracy, własnego czasu na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w rejonie siedleckim.


Na zdjęciach - fotorelacja z przebiegu spotkaniaDodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze