Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

WORD Siedlce - Dzieciom w Dniu Dziecka

16-06-2011, kategoria Aktualności

WORD Siedlce - Dzieciom w Dniu DzieckaChlewiska 1 czerwca 2011


    Już kolejny raz w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach. odbywa się Powiatowy Dzień Dziecka dla młodzieży gimnazjalnej. Uczniowie z powiatu siedleckiego mają okazję zaprezentować swój dorobek kulturalny, wziąć udział w rozgrywkach sportowych, różnego rodzaju konkursach. Organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Siedlcach i dyrektor placówki, na terenie której odbywa się spotkanie młodych w dniu ich święta.

    Jest to doskonała okazja do dotarcia z edukacją komunikacyjną do tak dużej grupy uczestników ruchu drogowego, dlatego organizatorzy zapraszają WORD Siedlce do promowania bezpiecznych zachowań.

    W tym roku pracownicy Centrum Edukacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, wspólnie z policjantami z KMP w Siedlcach, oprócz konkursów utrwalających wiedzę uczniów, przekonywali że zapinanie pasów w samochodzie, to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim troska o własne zdrowie, a nawet życie. W tym celu został zawieziony symulator zderzeń i każdy chętny mógł wypróbować, co dzieje się podczas symulowanego zderzenia przy prędkości około 8 km/godz.

    Symulator cieszył się ogromnym powodzeniem, a reakcje młodzieży po takiej przejażdżce były przeróżne. Zjeżdżający wydawali okrzyki: Au!, uuuuu!, to nie jest miłe!, nie myślałem, że to tak może być! Dziewczęta masowały obolałe miejsca, a w oczach niektórych widać było przerażenie. Policjanci wykorzystywali ten moment na pobudzenie wyobraźni młodzieży wyjaśniając, co dzieje się podczas zderzenia przy prędkości, z jaką poruszają się samochody w normalnym ruchu drogowym i co dzieje się z ofiarami wypadków, jeśli mają niezapięte pasy.

    Również zainteresowanie konkursem wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego przerosło nasze oczekiwania. Dla uczestników przygotowaliśmy nagrody w postaci plecaków, piłek, gier dydaktycznych, które ufundował dyrektor WORD w Siedlcach.

    Mam nadzieję, że zainteresowanie gimnazjalistów sprawami bezpieczeństwa na drodze, przekazanie w sposób praktyczny dodatkowych informacji przez policję, przełoży się na zmniejszenie liczby wypadków drogowych z udziałem dzieci.

Relacja:
Halina KoloNa zdjęciach - fotorelacja z imprezy:


Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze