Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Finał powiatowy Łosice - Program „Bezpieczna droga do szkoły” pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika

24-05-2011, kategoria Aktualności

Finał powiatowy Łosice - Program „Bezpieczna droga do szkoły” pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika    20 maja br. odbył się kolejny w regionie siedleckim finał konkursu w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Zawodników i organizatorów gościł Zespół Szkół w Starej Kornicy.

    W powiecie łosickim rywalizowała 130-osobowa grupa uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W przygotowanie imprezy zaangażowały się następujące instytucje: Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa Policji w Łosicach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, WORD Siedlce, członkowie Powiatowego Zespołu BRD i pracownicy szkoły, która gościła drużyny.

    Starostwo Powiatowe w Łosicach dobrze przygotowało imprezę. W czasie, gdy komisja liczyła wyniki rywalizacji, strażacy i policjanci prezentowali sprzęt, odbył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, młodzież mogła obejrzeć gaszenie pożaru. Starosta dla najlepszych zawodników zakupił puchary. Niezapomnianych wrażeń dostarczyli uczestnikom i gościom finału uczniowie Zespołu Szkół w Starej Kornicy, którzy na tę okazję przygotowali program artystyczny. W dopasowanych do epoki strojach, w sposób humorystyczny przedstawili historię motoryzacji.

    Realizację zadania podsumowała Janina Orzełowska, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego. Podkreśliła ogromny wkład pracy wielu instytucji w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu, zaangażowanie nauczycieli w przygotowanie uczniów. Podziękowała wszystkim zaangażowanym w uatrakcyjnienie dzieciom imprezy. Wyraziła nadzieję, że realizacja programu „Bezpieczna droga do szkoły” przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, a dzięki pakietom rowerzysty, wyposażonym także w elementy odblaskowe, które otrzymał każdy uczestnik, dzieci będą widoczne.

    Na zakończenie ogłoszono wyniki rywalizacji, a zwycięzcom wręczono nagrody za I miejsce - rower, za II - aparat cyfrowy, za III - zestaw turystyczny.
A oto wyniki:

Zwycięzcy w kategorii szkół podstawowych - dziewczęta:
    I miejsce: Marta Kimsa, Gmina Stara Kornica
    II - Klaudia Stańczuk – Gmina Huszlew
    III - Marta Osiej – Gmina HuszlewKategoria chłopcy - szkoły podstawowe:
    I - Szymon Maksymiuk, Gmina Huszlew
    II - Igor Klykociński, Gmina Sarnaki
    III - Mateusz Onopiuk, Gmina SarnakiKategoria dziewczęta - gimnazja:
    I - Paulina Onopiuk, Gmina Sarnaki
    II - Anna Jóźwiak, Gmina Sarnaki
    III - Karolina Walczuk, Gmina SarnakiKategoria chłopcy - gimnazja:
    I - Michał Dzialuk, Gmina Stara Kornica
    II - Łożecki Tomasz, Miasto i Gmina Łosice
    III - Jakub Mielniczuk, Gmina Sarnaki

Sędzia na jednej z przeszkód.Pokonywanie toru przeszkód.Odprawa przed finałem.Młodzież podczas pokazu historii motoryzacji.Pokaz wozu strażackiego.Scenka - rowerzyści na drodze.Wręczanie nagród.Zdjęcie ze zwycięzcami.Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze