Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Turniejowe zmagania w powiecie garwolińskim

05-05-2011, kategoria Aktualności

Turniejowe zmagania w powiecie garwolińskim    28 i 29 kwietnia br. uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu garwolińskiego rywalizowali w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem o miano najlepszej drużyny w swojej kategorii i przejście do etapu rejonowego w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do turnieju zgłosiło się 31 podstawówek i 19 gimnazjów.

    W organizację etapu powiatowego włączyły się: Starostwo Powiatowe w Garwolinie, Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie, Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach oraz Powiatowy Zespół BRD.

    Udział wzięły trzyosobowe zespoły uczniów wyłonionych podczas szkolnego etapu turnieju. Etap powiatowy obejmował: test ze znajomości zasad ruchu drogowego, jazdę sprawnościową po rowerowym torze przeszkód oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tegoroczny tor przeszkód składał się, jak zwykle, z ustawionych na boisku przeszkód, takich jak żmijka, ósemka, korytarz z desek, przewożenie przedmiotu na uwięzi, slalom z ograniczeniem. Najwięcej problemów przysporzył zawodnikom slalom.

    Po zaciętej rywalizacji komisja konkursowa ogłosiła wyniki. Tegorocznymi zwycięzcami są drużyny:

Szkoły podstawowe

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Rębkowskiej (drużyna w składzie: Łukasz Lenarczyk, Krzysztof Góźdź, Paweł Przybysz, opiekun Jerzy Przybysz).
  2. Szkoła Podstawowa Nr 5 w Garwolinie (Bartłomiej Kondej, Bartosz Przybysz, Maciej Mikulski, opiekun Jolanta Zuchniak).
  3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Górznie (Szymon Ornat, Tomasz Buława, Szymon Talarek opiekun Leszek Kozłowski).

Gimnazja

  1. Publiczne Gimnazjum w Górznie (Paweł Władziński, Kamil Rybicki, Damian Garbula, opiekun Jolanta Zamożny).
  2. Publiczne Gimnazjum Nr 5 w Garwolinie (Kamil Gorzelski, Adrian Kiełtyka, Dawid Szrek, opiekun Jolanta Zuchniak).
  3. Publiczne Gimnazjum w Trojanowie (Patryk Snopczyński, Michał Majek, Łukasz Kieliszek, opiekun Iwona Kieliszek).

    Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Za pierwsze miejsce kamery cyfrowe, drugie - namiot trzyosobowy, a za trzecie - śpiwór. Nagrody ufundował Dyrektor WORD w Siedlcach, Jacek Kobyliński.

    Starostwo Powiatowe w Garwolinie ufundowało puchary dla trzech najlepszych drużyn, a dla wszystkich uczestników drobne upominki w postaci kamizelek odblaskowych z logo Garwolina, książki o ciekawych obiektach ziemi garwolińskiej i słodyczy.

    Turnieje BRD już na stałe wpisały się w harmonogram konkursów poświęconych bezpieczeństwu na drodze. Dzięki takim inicjatywom dzieci i młodzież nie tylko pogłębiają wiedzę o zasadach ruchu drogowego, ale również mają szanse zdobyć atrakcyjne nagrody - takie myśli przewijały się w wypowiedziach władz powiatu garwolińskiego i dyrektora WORD Siedlce, Jacka Kobylińskiego.Komisja podczas pracy.Uczeń z podstawówki podczas pokonywania ósemki.Gimnazjalista podczas pokonywania slalomu z ograniczeniem.Zadania z pierwszej pomocy przedmedycznej nie sprawiały kłopotu.Dyrektor WORD Siedlce i Starosta Garwoliński podczas wręczania nagród.Zwycięska drużyna z gimnazjum odbiera nagrodę.Pamiątkowe zdjęcie z uczniami z podstawówek.Pamiątkowe zdjęcie z gimnazjalistami.Zdjęcia i tekst
Halina KoloDodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze