Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Młodzi rywalizowali o bezpieczeństwie

26-04-2011, kategoria Aktualności - Porady

Młodzi rywalizowali o bezpieczeństwie    Przez dwa dni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu sokołowskiego rywalizowali w Zespole Szkół w Sterdyni o miano najlepszej drużyny w swojej kategorii. Celem rywalizacji, jak co roku, było podniesienie świadomości bezpiecznego poruszania się po drogach.

    Przez dwa dni (18-19 kwietnia br.) w Zespole Szkół w Sterdyni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu sokołowskiego uczestniczyli w rywalizacji podczas Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na terenie powiatu sokołowskiego organizacją rywalizacji zajęły się: Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim, Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach oraz Powiatowy Zespół BRD.

    Udział w niej wzięły trzyosobowe zespoły dzieci i młodzieży. Turniej obejmował: test znajomości zasad ruchu drogowego, jazdę sprawnościową po rowerowym torze przeszkód oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tegoroczny tor przeszkód składał się jak zwykle z ustawionych na boisku przeszkód, takich jak żmijka, łezka, ósemka czy korytarz z desek. Najwięcej jednak problemów zawodnikom przysporzył slalom.
Po zaciętej rywalizacji komisja konkursowa ogłosiła wyniki. Tegorocznymi zwycięzcami są drużyny:

I. Szkoły podstawowe

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Sokołowie Podlaskim (Krzysztof Ciałkiewicz, Adrian Remiszewski, Marcin Czerkas, opiekun Włodzimierz Kucharczyk).
  2. Szkoła Podstawowa w Przywózkach (Sylwia Postek, Dominika Kraska, Natalia Kucharska, opiekun Izabella Skóra).
  3. Szkoła Podstawowa w Bujałach (Karolina Kosieradzka, Mateusz Klimczuk, Paweł Kalicki, opiekun Urszula Izdebska).

II. Gimnazja

  1. Publiczne Gimnazjum w Ceranowie (Emil Waszczuk, Paweł Kruk, Jarosław Waszczuk, opiekun Michał Saczuk)
  2. Publiczne Gimnazjum w Sterdyni (Marcin Łach, Jakub Siedlecki, Łukasz Marczuk, opiekun Agnieszka Sowa)
  3. Publiczne Gimnazjum w Grochowie (Konrad Jankowski, Kinga Pskiet, Piotr Wrzosek, opiekun Dariusz Dacków)

    Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Za pierwsze miejsce kamery cyfrowe, drugie - namiot dwuosobowy, a za trzecie - śpiwór. Nagrody wręczył Dyrektor WORD w Siedlcach, Jacek Kobyliński. Oprócz fundatora, nagród uczniom gratulowali: Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Karol Szwalbe, Starosta Sokołowski Leszek Iwaniuk, Wójt Gminy Sterdyń Marian Zalewski, wizytator Kuratorium Oświaty Barbara Radman oraz gospodarz – dyrektor szkoły Grażyna Binduła.

    Turnieje BRD już na stałe wpisały się w harmonogram konkursów poświęconych bezpieczeństwu na drodze. Dzięki takim inicjatywom dzieci i młodzież nie tylko pogłębiają wiedzę o zasadach ruchu drogowego, ale również mają szanse zdobyć atrakcyjne nagrody.

Na zdjęciach - fotorelacja z przebiegu rywalizacji.

asp. szt. Sławomir Tomaszewski
Oficer Prasowy KPP Sokołów PodlaskiDodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze