Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

"Bezpieczna Droga do Szkoły" - finał w Warszawie

13-04-2011, kategoria Aktualności

"Bezpieczna Droga do Szkoły" - finał w Warszawie    19 kwietnia br. o godz. 9.00 w Gimnazjum Nr 116 przy ul. Uprawnej 9/17 w Warszawie Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie organizuje konkurs w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”.

    Dzieci z klas IV-VI Szkoły Podstawowej Nr 169, Szkoły Podstawowej Nr 104 oraz Szkoły Podstawowej Nr 261 (łącznie 233 uczniów) przystąpią do konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym - biorąc udział w egzaminie teoretycznym (test z zakresu przepisów ruchu drogowego i zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej) oraz praktycznym (przejazd po torze rowerowym).

    Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone podczas uroczystego zakończenia imprezy o godzinie 13.00.

    Wszyscy uczestnicy otrzymają zestawy rowerzysty, zawierające: kask rowerowy, kamizelkę odblaskową, oświetlenie do roweru, podręcznik „Moje pierwsze prawo jazdy – karta rowerowa” oraz elementy odblaskowe.

    Dzieci zapoznają się również z filmem edukacyjnym „...tak, chcę być bezpieczny”, zawierającym bloki tematyczne: droga, obcy, pies, fajerwerki, narkotyki, który zostanie omówiony przez zaproszonych na prelekcję policjantów z Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

    Ratownicy medyczni ze Szkoły Ratownictwa Pogotowia Ratunkowego - Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „MEDITRANS” SPZOZ w Warszawie zaprezentują dzieciom udzielanie pierwszej pomocy na manekinach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz przedstawią film instruktażowy „Pierwsza pomoc”.

    Kolejnej grupie dzieci chcemy przekazać informacje dotyczące zasad odpowiedniego zachowania w niebezpiecznych sytuacjach oraz zwrócić uwagę na zagrożenia z jakimi mogą się spotkać.Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze