Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Kolejny powiatowy etap wiosennego Turnieju BwRD 2011 w regionie siedleckim

11-04-2011, kategoria Aktualności

Kolejny powiatowy etap wiosennego Turnieju BwRD 2011
w regionie siedleckim    W dniach 6 i 7 kwietnia br. w Zespole Szkół w Zbuczynie odbyły się kolejne eliminacje powiatowe BwRD w regionie siedleckim. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Janusz Ginter, zastępca Wójta Gminy Zbuczyn, który podkreślił, że zaszczytem jest gościć szkoły całego powiatu na swoim terenie. Przypomniał o ubiegłorocznym osiągnięciu drużyny ze Szkoły Podstawowej w Zbuczynie, która na etapie wojewódzkim pokonała szkoły z Mazowsza zajmując I miejsce.

    Do zmagań turniejowych w bieżącym roku w powiecie siedleckim zgłosiło się 29 szkół podstawowych i 20 gimnazjów. W przeprowadzenie eliminacji zaangażowali się wizytatorzy KO Delegatury w Siedlcach, policjanci z KMP w Siedlcach i miejscowego posterunku, pracownicy WORD w Siedlcach, Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Siedlcach.

    Zawodnicy dobrze poradzili sobie z testem, a na rowerowym torze przeszkód walczyli o każdy punkt. Pokonywanie rowerowych przeszkód budziło ogromne emocje, obserwatorzy dopingowali jeżdżących głośnymi brawami, a szczególnie po pokonaniu łezki (zwanej potocznie chwilą prawdy) i żmijki.

    W ocenie nauczycielki i studentów Policealnego Studium Medycznego w Siedlcach uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania I pomocy przedmedycznej.

    Jak w każdych zawodach, komisja sędziowska z dobrych drużyn wyłoniła trzy najlepsze. W kategorii szkół podstawowych: swoją dużą wiedzę i umiejętności potwierdziła Szkoła Podstawowa w Zbuczynie zajmując I miejsce, na II miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa w Białkach, a na III Szkoła Podstawowa w Domanicach Kolonii.

    W kategorii gimnazjów najlepsze okazało się Gimnazjum Nr 1 w Siedlcach, II miejsce zajęło Gimnazjum w Zbuczynie, a III Niepubliczne Gimnazjum w Dziewulach.

    Trzy najlepsze drużyny, tak jak w pozostałych powiatach, wywalczyły cenne nagrody ufundowane przez WORD w Siedlcach. Za I miejsce każdy zawodnik i opiekun drużyny otrzymali kamerę cyfrową, za II miejsce namiot trzyosobowy, a za III śpiwór. Najlepsze drużyny otrzymały również puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Siedlce i Starostę Siedleckiego.

    W podsumowaniu powiatowych eliminacji uczestniczył Zygmunt Wielogórski, Starosta Siedlecki, Jacek Kobyliński, dyrektor WORD Siedlce, Tomasz Hapunowicz,Wójt Gminy Zbuczyn.

    Gratulujemy zawodnikom, drużynom, które przeszły do II etapu życzymy powodzenia.Zastępca Wójta Gminy Zbuczyn podczas otwarcia turnieju.
Zawodnik SP na żmijce.
Uczniowie SP w punkcie medycznym.
Pamiątkowe zdjęcie z zawodnikami ze SP.
Gimnazjaliści w punkcie medycznym.
Starosta Siedlecki z Dyrektorem WORD podczas wręczania nagród.
Pamiątkowe zdjęcie z gimnazjalistami.

Tekst i zdjęcia: Halina KoloDodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze