Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Inauguracja wiosennego Turnieju BwRD 2011 w regionie siedleckim

11-04-2011, kategoria Aktualności

Inauguracja wiosennego Turnieju BwRD 2011
w regionie siedleckim    28 marca 2011 roku w powiecie łosickim odbyły się pierwsze eliminacje powiatowe BwRD w regionie siedleckim. Zawodników gościł Zespół Szkół w Huszlewie. 28 marca rywalizowały szkoły podstawowe, a 29 marca gimnazja. Do turnieju w powiecie łosickim zgłosiło się 14 szkół podstawowych i 6 gimnazjów.
    30 i 31 marca 2011 roku eliminacje turniejowe odbyły się w powiecie węgrowskim, tradycyjnie w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Węgrowie. Do zmagań turniejowych przystąpiło 25 szkół podstawowych i 11 gimnazjów.

    Zgodnie z regulaminem uczniowie pisali test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego, a następnie musieli wykazać się umiejętnościami jazdy rowerem po torze przeszkód i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

    W sprawne przeprowadzenie eliminacji w obu powiatach zaangażowali się pracownicy samorządów lokalnych, policji, strażacy, wizytatorzy KO Delegatury w Siedlcach i pracownicy WORD w Siedlcach.

    Na rowerowym torze przeszkód zawodnicy walczyli o każdy punkt, towarzyszył im doping i ogromna radość, gdy bezbłędnie pokonali przeszkodę. Trzy najlepsze drużyny wywalczyły cenne nagrody ufundowane przez WORD w Siedlcach.

    Za I miejsce każdy zawodnik i opiekun drużyny otrzymali kamerę cyfrową, za II miejsce namiot trzyosobowy, a za III śpiwór. W obu powiatach burmistrzowie i starostowie ufundowali dla trzech najlepszych drużyn puchary.

    Najlepsze drużyny reprezentować będą swoje powiaty w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 10 maja 2011 roku w Siedlcach.
Powiat łosicki reprezentować będą:
    1. Szkoła Podstawowa w Huszlewie
    2. Gimnazjum w Starej Kornicy

Powiat węgrowski:
    1. Szkoła Podstawowa w Sadownem
    2. Gimnazjum w Węgrowie

    W podsumowaniu powiatowych eliminacji przedstawiciele samorządów lokalnych, dyrektor WORD podkreślali, że wszyscy uczestnicy turnieju dzięki przygotowaniom zyskali wiedzę niezbędną do bezpiecznego poruszania się po drogach, wyrażali nadzieję, że zmniejszy to ilość zdarzeń drogowych z udziałem młodzieży.

    Gratulujemy zawodnikom, drużynom, które przeszły do II etapu życzymy powodzenia.Powiat łosicki - zawodnik ze szkoły podstawowej pokonuje żmijkę.
Powiat łosicki - w punkcie I pomocy przedmedycznej.
Powiat łosicki - nagrodzone drużyny szkół podstawowych.
Powiat łosicki- nagrodzone drużyny z gimnazjów.
Węgrów - uczestnicy turnieju gotowi do rozwiązywania zadań testowych.
Węgrów - zawodnik na łezce.
Węgrów - pokonanie tarki okazało się bardzo łatwym zadaniem.
Węgrów - przed rozdaniem nagród.
Węgrów - pamiątkowe zdjęcie ze zwycięzcami.
Tekst i zdjęcia: Halina KoloDodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze