Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Wybrano najlepsze dziecięce plakaty o bezpieczeństwie ruchu drogowego

22-03-2011, kategoria Aktualności - Porady

Wybrano najlepsze dziecięce plakaty
o bezpieczeństwie ruchu drogowego    Uczniowie z pięciu szkół podstawowych zostali zakwalifikowani przez Jury do krajowego Finału 11. edycji konkursu plastycznego organizowanego w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault. Finaliści będą walczyć o kilkudniową wycieczkę do Parku EuroDisneyland pod Paryżem oraz umieszczenie ich plakatu na billboardach w całej Polsce.

    Do tegorocznej 11. edycji konkursu plastycznego przystąpiło 428 szkół podstawowych z całego kraju, które nadesłały 2112 plakatów ilustrujących hasło przewodnie konkursu – „Bezpieczna droga do szkoły”. Jury złożone z przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej, Biura Rzecznika Praw Dziecka, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Instytutu Transportu Samochodowego, patronów medialnych i organizatorów zakwalifikowało do krajowego finału 5 plakatów, a także przyznało 25 wyróżnień. Przy wyborze najlepszych prac jury kierowało się takimi kryteriami, jak zgodność z tematem konkursu, pozytywne przesłanie, jakość, kreatywność i oryginalność plakatu.

    – Po raz kolejny przekonaliśmy się, jak wiele pracy kosztowało dzieci i nauczycieli przygotowanie swoich plakatów. Staraliśmy się, aby wszystkie prace zakwalifikowane do finału konkursu były oryginalne i niepowtarzalne. Cieszy nas fakt, że dzięki konkursowi coraz więcej mówi się o bezpieczeństwie ruchu drogowego – i to nie tylko w szkole, ale i w domu. Najważniejsze jest jednak to, że za pomocą plakatów dzieci przekazują dorosłym ważne sygnały, jak postrzegają problem bezpieczeństwa na polskich drogach. To szczególnie dla nas, ekspertów od bezpieczeństwa, bardzo cenne wskazówki – mówi Ida Leśnikowska-Matusiak z Instytutu Transportu Samochodowego, przewodnicząca jury 11. edycji konkursu plastycznego i ekspertka programu „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault.

    - Na podkreślenie zasługuje fakt, że wśród uczestników konkursu są szkoły, które od kilku lat konsekwentnie uczą dzieci, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Bardzo nas cieszy, że do tegorocznej 11. edycji przystąpiły regiony, które dotychczas nie wdrażały programu „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault. Ich prace zrobiły na nas duże wrażenie, a kilka zakwalifikowało się do finału krajowego – dodaje Agata Szczech, Dyrektor Public Relations Renault Polska.

    Autorzy pięciu finałowych prac będą rywalizować o nagrodę główną podczas krajowego finału konkursu organizowanego w ramach programu „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault, który odbędzie się w kwietniu 2011 r. w Warszawie. Zadaniem finalistów będzie zaprezentowanie krótkich programów artystycznych ilustrujących hasła przewodnie swoich plakatów. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę na międzynarodowym finale konkursu w Parku EuroDisneyland pod Paryżem, a ich plakat zostanie umieszczony na billboardach w całej Polsce.

    Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie internetowej www.bezpieczenstwo.renault.pl.Załączniki:
    1. Finaliści 11. edycji konkursu plastycznego organizowanego w ramach programu „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault. - strona 1 więcej ->>
    2. Wyróżnieni w 11. edycji konkursu plastycznego organizowanego w ramach programu „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault. - strona 2 więcej ->>Na zdjęciach:

1. Plakaty zakwalifikowane do finału:


- kl. 3 SP im. Wołynskiej Brygady Kawalerii w Miedznie
- kl. 4a SP im. Jana Pawla II w Szczodrzykowie
- kl. 6b ZS w Kołbaczu
- koło plastyczne SP im. ks. T.A. Leszczyńskiego w Mikłusach
- koło plastyczne SP im. W. Witosa w Łowcach
2, 3, 4. Obrady jury.

Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze

  • Dnia 03-04-2014 00:00 - napisał(a) TERESA

    FANTASTYCZNY KONKURS, SZKODA TYLKO,ŻE NIEKTÓRZY NAUCZYCIELE ZAPOMNIELI WYSŁAĆ PRAC NA KONKURS. ZAMIAST ZACHĘCAĆ POPRZEZ ZABAWĘ SKUTECZNIE ZWALCZAJĄ WYOBRAŹNIĘ DZIECI, KTÓRYCH PRACE ODBIEGAŁY TECHNIKĘ I STYLEM OD POZOSTAŁYCH.
    PRZYKŁAD: MOJA CÓRKA NARYSOWAŁA PLAKAT NA KTÓRYM UMIEŚCIŁA PASY, NA NICH NARYSOWAŁA ŻÓŁTE BUTY. KAŻDEJ PARZE BUTÓW TOWARZYSZYŁY MYŚLI. JEDNA MÓWIŁA, ŻE ZAWSZE PRZECHODZĘ TYLKO NA ZIELONYM, DRUGA MÓWIŁA, ŻE PRZECHODZĘ TYLKO NA PASACH. PO PRAWEJ STRONIE PLAKATU UMIEŚCIŁA 4 ZNAKI. PIERWSZY TO SYGNALIZATOR, DRUGI UWAGA DZIECI. KOLEJNYCH NIE PAMIĘTAM, BO ZERKNĘŁAM W BIEGU. DLA MNIE PLAKAT BYŁ REWELACYJNY, NIE DLATEGO, ŻE ZROBIŁA GO MOJA CÓRKA, ALE DLATEGO, ŻE UŻYŁA POŁĄCZENIA PLAKATU I ELEMENTÓW KOMIKSU...NATOMIAST DLA PANI NIE, PONIEWAŻ POWIEDZIAŁA, ŻE NIE WIDZI ZWIĄZKU Z TEMATEM,,,BEZ KOMENTARZA..