Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Trzecia edycja akcji "Wypadki na drogach - porozmawiajmy": Finał i podsumowanie

09-03-2011, kategoria Aktualności - Porady

Trzecia edycja akcji "Wypadki na drogach - porozmawiajmy"
Finał i podsumowanie



    Podsumowanie akcji "Wypadki na drogach - porozmawiajmy" odbyło się w tym roku w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Organizatorzy, Stowarzyszenie "Droga i Bezpieczeństwo", zaprosili na nie zarówno nagrodzonych uczniów i nauczycieli, jak też licznych gości - reprezentujących instytucje i organizacje wspierające i patronujące akcji.


    W uroczystym spotkaniu wzięli udział m.in.: Beata Bublewicz - poseł RP, Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka, Zbigniew Włodkowski - podsekretarz Stanu w MEN, Andrzej Wojciechowski - dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego oraz przedstawiciele Krajowej Rady BRD i Komendy Głównej Policji.

Akcja została przeprowadzonana w dwóch etapach:
   I. 12 października 2010 r., w Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
   II. 19 listopada 2010 r., w Światowym Dniu Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
Tematem przewodnim dyskusji była nadmierna prędkość.
Akcja została objęta patronatem przez:
   - Minister Edukacji Narodowej, Katarzynę Hall
   - Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka
   - Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
oraz uzyskała poparcie Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych.
Patronat medialny: Newsweek Polska, Auto Świat, Portal Edukacyjny Wychowania Komunikacyjnego "Bezpieczna Droga do Szkoły".
Partnerzy wspierający: Porównywarka ubezpieczeniowa - rankomat.pl, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.


Nagrodzone i wyróżnione zostały następujące osoby oraz prace:

I. Kategoria: UCZEŃ

  1. Praca zespołowa uczniów klasy IIIA ZSZ Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Toruniu, w składzie:
    - Beata Trzaskawka, Natalia Sankiewicz, Natalia Wiśniewska, Magdalena Olszewska, Ewelina Dawidziak, Magdalena Stachulska, wychowawca Agnieszka Wydrych
    - za innowacyjność prezentacji apelu do kierowców.

  2. Uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej w Dolistowie, gm. Jaświły (koordynator: Alicja Grzegorczyk) - za oryginalność ujęcia apelu do dorosłych.

  3. Uczniowie klasy IA Gimnazjum nr 5 w Płocku; nauczyciel: Izabela Wójcik - za ciekawie sformułowany- w postaci dekalogu - apel do kierowców.


Wyróżnienia:

  1. Patryk Klauza, uczeń klasy V A Szkoły Podstawowej nr 69 Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu, wychowawca: Krystyna Sładkowska - za wyrazisty plakat.

  2. Adriana Olejniczak, uczennica klasy IE Gimnazjum im. J. Korczaka w Strzałkowie - za refleksje nt. wypadku i jego konsekwencji.

  3. Kacper Pachniewski, uczeń klasy IE Publicznego Gimnazjum nr 3 w Radomiu, nauczyciel: Marek Skoczylas - za ciekawą formę listu.

  4. Ola Puczyńska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Koluszkach, koordynator: Marek Kamiński - za krótkie przemówienie nt. bezpieczeństwa na drodze.

  5. Adrian Tomalak, uczeń klasy IA Szkoły Podstawowej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Piątku - za ciekawą wypowiedź małego dziecka.

  6. Urszula Gryz, uczennica klasy VIB Publicznej Szkoły Podstawowej w Polanach, gm. Wierzbice, koordynatorka: Anna Stanisławek - za interesującą wypowiedź – refleksję o wypadkach.

  7. Julia Palmowska, uczennica klasy IVB Szkoły Podstawowej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Piątku, opiekun: Regina Bednarek - za pracę plastyczną pt. „Zwolnij - śmierć jeździ szybko”.

  8. Weronika Rachubińska, uczennica klasy IVA Szkoły Podstawowej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Piątku, opiekun: Marianna Stępniak - za wiersz o piratach drogowych.

  9. Dawid Antkowiak, uczeń klasy IA Gimnazjum w Wapnie, koordynator: Maciej Ryska - za pracę plastyczną nt. prędkości.


II. Kategoria: NAUCZYCIEL

  1. Artur Górka, nauczyciel Zespołu Szkół Budowlanych im. dr. Wł. Matlakowskiego w Zakopanem oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Targu.

  2. Beata Młynarczyk, koordynatorka w Szkole Podstawowej nr 1 im. A. Kamińskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

  3. Edyta Bławat, nauczycielka j. polskiego w Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Kościerzynie.


Wyróżnienia:

  1. Justyna Jęczmińska, koordynatorka akcji w Publicznej Szkole Podstawowej w Odrowążu oraz:
    Zespół szkół Publicznych w Niekłaniu Wielkim, Publiczna Szkoła Podstawowa im. ppor. K. Niedzielskiego „Dobosza” w Niekłaniu Wielkim.

  2. Alicja Świdecka, koordynator w Publicznym Gimnazjum w Burkacie, gm. Działdowo.

  3. Justyna Bartkowiak, koordynatorka Szkoły Podstawowej im. B. Chrzanowskiego w Wojnowicach Wlkp.

  4. Jolanta Fabianowska, wychowawca klasy I Szkoły Podstawowej im. J. Kusocińskiego w Pacynie.

  5. Joanna Nowak, koordynatorka w Gimnazjum nr 6 w Elblągu.


III Kategoria: SZKOŁA

  1. Szkoła Podstawowa im. Marszałka J. Piłsudskiego w Piątku,dyrektor: Krystyna Grabowska.

  2. Szkoła Podstawowa nr 12 im. Z. Glogera w Białymstoku,koordynatorki: Alina Biryło, Marianna Leszko, Grażyna Mazur, Małgorzata Sochoń.

  3. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kardynała B. Kominka w Kątach Wrocławskich, koordynatorka: Joanna Palińska oraz ex aequo Szkoła Podstawowa im. Ks. J. Poniatowskiego w Ładach, gm. Raszyn, koordynator: wicedyrektor Irena Uszyńska


Wyróżnienia:

  1. Szkoła Podstawowa nr 1 Zespołu Szkół nr 1 im. T. Kościuszki w Koluszkach, koordynatorzy: M. Kamiński, Jolanta Rozmarynowska.

  2. III Zespół Oświatowy w Mysłowie, koordynatorka: Małgorzata Odalska.

  3. Zespół Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej, dyrektor: Urszula Zmysłowska, koordynatorki: Dorota Balcarczyk, Jolanta Badan.

  4. Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Wapnie, koordynatorki: Bogusława Maćkowiak, Renata Żarnowska.

  5. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Radomiu, dyrektor: Małgorzta Suligowska koordynator: wicedyrektor Ewa Kuchniak.

  6. Gimnazjum im. M. Kopernika w Kinkajmach, koordynatorka: Iwona Kasjaniuk.

  7. Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące Conradinum w Gdańsku, nauczycielki: Magdalena Ankiewicz, Monika Kulesza-Cisiak, Joanna Wieczorek.

  8. Szkoła Podstawowa w Szczytnikach, koordynatorki: Renata Zadencka, Małgorzata Kwiecień.

  9. Zespół Szkół im. M. Kajki oraz Samorządowe Gimnazjum w Grabowie, koordynatorki: Brygida Mościńska, Ewa Szczodruch.

  10. Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Miedźnej, koordynatorka: Agata Gibas.

  11. Szkoła Podstawowa im. Michała Drzymały w Wolsztynie, dyrektor: Artur Łoziński, koordynatorka: Grażyna Mania.

  12. Zespół Szkół im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Lelisie, dyrektor: Urszula Laska.

  13. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dęblinie, koordynatorki: Iwona Laszczewska, Wioletta Sowa, Magdalena Kozak.

  14. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Koninie, opiekunowie akcji: Agnieszka Krzemińska, Sebastian Antkiewicz.

  15. Szkoła Podstawowa w Mokrem, dyrektor: Bernadetta Hołowaty, koordynatorzy: ks. Julian Felenczak, Małgorzata Skarbowska.

  16. Szkoła Podstawowa nr 10 im. Romana „Sybiraka” Sanguszki w Tarnowie, koordynator: Stanisław Panek.

  17. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Biesiadkach, koordynatorka: Anna Nowak

Wyróżnienia specjalne - za szczególne zaangażowanie w dojrzałą i konsekwentną edukację małych dzieci, przygotowującą do uczestnictwa w ruchu drogowym:
   1. Przedszkole Montessori w Jarosławiu.
   2. Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim.



Fotorelacja z uroczystości wręczenia nagród










Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze