Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Wycieczka do Francji za plakat o bezpieczeństwie

15-02-2011, kategoria Aktualności - Porady

Wycieczka do Francji za plakat o bezpieczeństwie    Do 1 marca można nadsyłać plakaty na ogólnopolski konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, organizowany w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault. Zwycięski zespół pojedzie do Parku EuroDisneyland pod Paryżem, a plakat ich autorstwa będzie promował bezpieczeństwo ruchu drogowego na billboardach w całej Polsce.

    Głównym celem konkursu plastycznego organizowanego w ramach 11. edycji programu edukacyjnego „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault jest zachęcenie dzieci do przedstawienia własnych pomysłów na polepszenie sytuacji na polskich drogach. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu dowolną techniką plastyczną plakatu ilustrującego hasło „Bezpieczna droga do szkoły”. Konkurs ma charakter grupowy i jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych w całej Polsce. Pracę powinna przygotować cała klasa lub zespół, np. grupa świetlicowa, koło przedmiotowe, zainteresowań etc. Nagrodą główną jest wyjazd zwycięskiego zespołu wraz z opiekunami na kilkudniową wycieczkę do Parku EuroDisneyland pod Paryżem, a plakat ich autorstwa zostanie wyeksponowany w całej Polsce na billboardach Clear Channel, patrona programu.

    Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy jak najszybciej wypełnić i odesłać formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej www.bezpieczenstwo.renault.pl.
Termin nadsyłania plakatów i zgłoszeń do konkursu upływa 1 marca 2011 r. Prace oceni Jury złożone z przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej, Biura Rzecznika Praw Dziecka, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Instytutu Transportu Samochodowego, patronów medialnych i organizatorów. Jury zakwalifikuje do finału 5 najlepszych plakatów, a także przyzna 25 wyróżnień. Finaliści będą rywalizować o nagrodę główną podczas Finału krajowego konkursu, który odbędzie się w kwietniu 2011 w Warszawie. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.bezpieczenstwo.renault.pl.


Finaliści i zwycięzca 10 edycji konkursu w Warszawie.


Nagrodzone plakaty.


Nagrodzone plakaty.


Zwycięzcy 10 edycji konkursu we Francji.Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze