Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Co z tymi gimbusami

08-11-2010, kategoria Aktualności - Porady

Dziewięcioro dzieci przez kilka dni pozostanie w suwalskim szpitalu po wypadku autobusu szkolnego z ciężarówką, do którego doszło w piątek w Przerośli - informują lekarze. Ciężarówka wymusiła pierwszeństwo przejazdu i zderzyła się ze szkolnym gimbusem, w którym jechało 16 dzieci z klas 0-3.

Na skutek uderzenia autobus się przewrócił. Jest kompletnie zniszczony. Do szpitala trafiło dziewięcioro dzieci. Życiu żadnego z dzieci nie zagraża niebezpieczeństwo. 9-letnia dziewczynka, która została przetransportowane helikopterem do szpitala w Suwałkach, przebywa obecnie na oddziale intensywnej terapii dziecięcej. Ma złamane kości czaszki. Jej stan jest stabilny. Pozostałe dzieci przebywają na oddziale chirurgii dziecięcej. Są potłuczone, mają urazy głowy. Większość z nich doznała wstrząsu mózgu. Jak informują lekarze, dzieci zostaną w szpitalu przez kilka dni.

Policja ustala przyczyny wypadku. Wiadomo, że kierowca nie zachował ostrożności i wymusił pierwszeństwo przejazdu; był trzeźwy. Ciężarówka, która uderzyła w gimbusa, to pojazd przystosowany do przewozu drewna. W trakcie wypadku nie wiozła drzewa.

Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze