Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

GAMBIT PŁOCKI

11-10-2010, kategoria Aktualności - Porady

GAMBIT PŁOCKI    Według danych Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji w 2009 roku na drogach Mazowsza zginęło 513 osób i jest to, niestety, jeden z najwyższych wskaźników w Polsce. Równie niepokojący jest wskaźnik wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, wynoszący blisko 14% ogólnej liczby wypadków. W związku z tym bezcenna jest każda inicjatywa, która będzie wpływała na świadomość uczestników ruchu drogowego, w tym głównie dzieci i młodzieży. Swoistą misję mają do wykonania jednostki oświatowe oraz pracujący w nich nauczyciele, a kluczem do sukcesu jest niejednokrotnie sposób realizacji procesów edukacyjnych w zakresie wychowania komunikacyjnego.

    Rozumiejąc konieczność ciągłego doskonalenia warsztatu oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska nauczycielskiego, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Płocku oraz Delegatura Kuratorium Oświaty w Płocku w dniu 7 października 2010 roku, w Auli Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Jagiełły w Płocku, zorganizowali konferencję poświęconą realizacji programu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego (GAMBIT 2010) w placówkach oświatowych subregionu płockiego pn. “GAMBIT PŁOCKI”. Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik. Konferencja adresowana była przede wszystkim do nauczycieli wychowania komunikacyjnego, którzy w ramach prowadzonych przez siebie zajęć wpływają na kształtowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych zachowań na drodze.

    Głównym punktem programu była prezentacja Programu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na Mazowszu – „GAMBIT Mazowiecki” przez jednego z autorów, Tomasza Matuszewskiego z WORD Warszawa. Ponadto nadkom. Zbigniew Kopczyński, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Płocku, przedstawił bieżące statystyki oraz udział płockiej policji w działaniach edukacyjnych i prewencyjnych wśród dzieci i młodzieży, a Zespół Szkół w Radzanowie oraz Szkoła Podstawowa nr 23 w Płocku pochwaliły się swoimi pomysłami na uatrakcyjnianie zajęć z wychowania komunikacyjnego. Na zakończenie dr Krzysztof Buczkowski, zastępca Dyrektora WORD Płock, przybliżył rolę Internetu w kształceniu BRD, w tym studia przypadków obejmujące najbardziej wartościowe projekty mające swoje witryny internetowe, a dotykające właśnie problemów bezpiecznego poruszania się po drogach.Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze