Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Kampania „Zabłyśnij na drodze”

06-10-2010, kategoria Aktualności - Porady


powiększ>>

Kampania „Zabłyśnij na drodze”    W piątek, 8 października br., odbędzie się inauguracja czwartej edycji kampanii „Zabłyśnij na drodze”, promującej wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego noszenie elementów odblaskowych i dbanie o własne bezpieczeństwo na drodze.

    Impreza rozpocznie się o godz. 16, na placu przed Urzędem Miejskim przy ul. Kilińskiego w Radomiu, wystąpieniami organizatorów akacji i zaproszonych gości. Potem odbędzie się konferencja prasowa. W tym czasie rowerzyści otrzymają kamizelki odblaskowe, ufundowane przez UNIQA S.A.

    Około godz. 17 rozpocznie się przejazd ulicami Radomia rowerzystów wraz z przedstawicielami Policji, władz miasta i zaproszonych gości. Wszyscy będą jechać w kamizelkach odblaskowych, by w ten sposób pokazać mieszkańcom miasta, że dzięki elementom odblaskowym rowerzyści i piesi są lepiej widoczni na drodze, a w efekcie bardziej bezpieczni. Przejazd odbędzie się ulicami: Kilińskiego – Niedziałkowskiego – Struga – Chrobrego – Kusocińskiego – Warszawska – Malczewskiego – Wałowa – Lekarska – Tochtermana – Traugutta – Waryńskiego - 25 Czerwca – Słowackiego – Plac Corazziego.
Przejazd zakończy się około godz. 18 przed pomnikiem Jana Kochanowskiego. Tam przewidziany jest poczęstunek dla uczestników przejazdu.

    W spotkaniu wezmą udział: Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji - nadinsp. Ryszard Skotnicki, I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji - podinsp. Rafał Batkowski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP - nadkom. Grzegorz Giziński, Prezydent Radomia - Andrzej Kosztowniak, Wiceprezydent Radomia - Ryszard Fałek, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu - Mirosław SZADKOWSKI, Dyrektor UNIQA S.A. Przedstawicielstwo w Radomiu - Grażyna Szmit oraz znany kolarz Cezary Zamana – prezes Stowarzyszenia Rowerowego „Zielony Szlak” i patron akcji.

    Kampania „Zabłyśnij na drodze” to wspólny pomysł Komendy Wojewódzkiej Policji zs. W Radomiu, władz Radomia i Stowarzyszenia Rowerowego „Zielony Szlak”. Jest ona skierowana do tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności do pieszych i rowerzystów. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa tej grupy uczestników ruchu drogowego, poprzez promowanie wśród nich przekonania, że „bycie widocznym na drodze”, dzięki, np. noszeniu elementów odblaskowych, zmniejsza ryzyko wystąpienia wypadku z ich udziałem. Kampania ma też przypomnieć pieszym o właściwym zachowaniu na drodze, a rowerzystom o konieczności wyposażenia roweru w obowiązkowe oświetlenie.Załączniki:

  1. Mapa trasy przejazdu kolumny rowerzystów w dniu 8 października 2010 roku w ramach akcji „Zabłyśnij na drodze”. kliknij, żeby pobrać dokument w formacie pdf lub kliknij, żeby pobrać dokument w formacie word
  2. Plakat. widok>>


Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze