Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Nauczymy nasze dzieci bezpieczeństwa w ruchu drogowym

26-09-2010, kategoria Aktualności - Porady

Na torze gokartowym przy ul. Wojska Polskiego w Szczecinie odbył się festyn "Pierwszy dzwonek - bezpieczna droga do szkoły" z udziałem uczniów z pierwszych klas szkół podstawowych. W skład Komitetu Organizacyjnego festynu weszli przedstawiciele instytucji zajmujących się bezpieczeństwem, m.in. Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie, zachodniopomorskiej policji, Straży Miejskiej, OSP Szczecin, PKP, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Izby Celnej.

W formie krótkich pogadanek i zabaw edukacyjnych dzieciom została przekazana wiedza dotycząca ich bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa na drodze. Pierwszoklasiści zapoznali się z wybranymi miejscami oraz zasadami bezpiecznego przejścia przez jezdnię oraz poznali znaki drogowe.

Uczestnicy festynu dowiedzieli się także, do czego służą i jak działają elementy odblaskowe, jak zachować się na przejeździe kolejowym oraz poznali numery alarmowe do poszczególnych służb. Ratownicy zaprezentowali pierwszoklasistom sposoby udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a przedstawiciele ITD przedstawili, jak właściwie zachowywać się, wsiadając i wysiadając z autokaru.

Dużą atrakcję festynu stanowiła prezentacja psów służących w służbach mundurowych, takich jak: policja, Izba Celna, Straż Graniczna oraz policyjny patrol konny. Przy okazji spotkania ze zwierzętami dzieci poznały sposoby ochrony przed atakiem i pogryzieniem przez psa. Każdy uczestnik festynu został także wyposażony w zawieszkę odblaskową zwiększającą widoczność pieszych na drodze.
W festynie wzięło udział 976 pierwszoklasistów z 22 szkół podstawowych.

Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze