Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Warszawa: ROWEREM NA SPRZĄTANIE ŚWIATA

15-09-2010, kategoria Aktualności - Porady

Warszawa: ROWEREM NA SPRZĄTANIE ŚWIATA    100 rowerów czeka w niedzielę, 19 września, w godz. 10-11 przy Moście Gdańskim (nad Wisłą, po stronie staromiejskiej). Nie za darmo! Za możliwość skorzystania z rowerów płacimy naturze, sprzątając Las Młociny. W zamian wspaniała rowerowa wyprawa, świetna zabawa i ognisko. Tak Urząd m.st. Warszawy zachęca do włączenia się w dwie ważne ekologiczne akcje: Dzień bez samochodu oraz Sprzątanie Świata.

    Bezpłatna wypożyczalnia rowerów będzie czynna w godz. 10-11. Wszyscy rowerzyści przejadą nadwiślańskim szlakiem do Lasu Młociny. Tam będzie można rower oddać. Wszyscy uczestnicy otrzymają worki i rękawice i tak wyposażeni, pójdą sprzątać świat, a raczej jego niewielką część – czyli Las Młociny. Po pracy na eko-odpowiedzialnych warszawiaków czeka ognisko ze skromnym poczęstunkiem.

    Zachęcamy również do przyjechania na własnym rowerze. Można też przyjść do Lasu Młociny piechotą lub przyjechać komunikacją miejską.

    Europejski Dzień Bez Samochodu obchodzony jest 22 września. Idea tego dnia powstała w 1998 r. we Francji. W Polsce Dzień bez Samochodu obchodzony jest od 2002 roku. W 2004 roku do akcji przyłączyło się 109 miast Polski. Patronem kampanii jest Ministerstwo Środowiska. Celem akcji jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie Europejczyków do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze. Kampania przyczynia się również do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście.

    17. edycja akcji "Sprzątanie świata - Polska" przypada na weekend 17-19 września, a hasłem przewodnim akcji jest „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady”. We wrześniu w całej Polsce w ramach akcji odbywa się tysiące akcji sprzątań, happeningów, konkursów, pikników, koncertów oraz innego rodzaju imprez towarzyszących, promujących ochronę przyrody i służących edukacji ekologicznej. Co roku w akcję zaangażowane są miliony osób oraz setki instytucji.Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze