Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Bezpieczni w drodze do szkoły

13-09-2010, kategoria Aktualności - Porady


Kamizelki odblaskowe, pogadanki z policją i praktyczne ćwiczenie prawidłowego przechodzenia przez jezdnię - to elementy, które mają zwiększyć bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły. Jeleniogórscy policjanci z Mariuszem Synówką odwiedzili podopiecznych Domu Dziecka „Nadzieja”. Była to pierwsza w tym roku szkolnym akcja prewencyjna, kolejne odbędą się w szkołach i innych placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Dzieci najpierw wysłuchały pogadanki na temat bezpiecznej drogi do szkoły, a następnie otrzymały - od Mariusza Synówki z Fundacji Jeleniogórskiej Akcji Bezpieczna Droga - kamizelki odblaskowe, w których będą maszerować do szkoły.

- W tym roku do tej placówki przekazaliśmy ponad 30 kamizelek odblaskowych. Nie byliśmy tu od dwóch lat, dzieci zdążyły w tym czasie podrosnąć i zmienić się, więc trzeba było je doposażyć. To pierwsza placówka, która w tym roku otrzymała od nas koszulki, ale odwiedzimy kolejne. Dzieci z domu dziecka przy ulicy Sobieskiego, idąc do szkoły przechodzą przez drogę krajową o dużym natężeniu i posiadającą cztery pasy ruchu, są więc w dużym zagrożeniu. Uważam, że im więcej zabezpieczeń tym lepiej - mówi Mariusz Synówka, prezes Fundacji.
Fakt, że droga do szkoły podopiecznych placówki jest wyjątkowo niebezpieczna potwierdza również dyrekcja domu dziecka. Dzieci z klas 0 – 3 będą codziennie chodziły do szkoły w przekazanych im kamizelkach - mówi Żaneta Babul, dyrektor Domu Dziecka Nadzieja w Jeleniej Górze.

Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze