Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Akademia Motorowerowa Włodzimierza Gąsiorka - Historia skutera

02-09-2010, kategoria Aktualności - Metodyk-Radzi - Porady


O autorze>>

Akademia Motorowerowa Włodzimierza Gąsiorka

Historia skutera    Na rozwój konstrukcji motocyklowych wpływ miało nie tylko doskonalenie silników i podwozi, ale dozy wykorzystania i gusty przyszłych klientów.

    Tak powstał skuter, mały pojazd jednośladowy, tzw. podjazdówka. Po raz pierwszy pojawiły się na lotniskach wojskowych przed i w czasie II wojny światowej, by piloci mogli wygodnie i szybko dojechać z miejsca zakwaterowania do swoich maszyn. Wojska desantowe wykorzystywały uzbrojone skutery w czasie walki na tyłach wroga.

    Okazało się, że taki mały, prosty w konstrukcji pojazd jednośladowy jest bardzo przydatny, by dojechać do pracy lub na zakupy.

    Aby w czasie jazdy nie brudzić stroju, zabudowano skuter, czyniąc go eleganckim i przydatnym. Z myślą szczególnie o paniach, zastosowano ułatwienia w sterowaniu tym pojazdem, sprzęgło odśrodkowe i automatyczną skrzynię biegów. Wystarczy uruchomić, dodać gazu i już jedziemy. Automat sam ustawi przekładnię w zależności od osiąganej prędkości. Jak chcemy zwolnić lub zahamować, naciskamy odpowiednią dźwignię i już.

    Te wynalazki ułatwiają jazdę, ale nie pozwalają na maksymalne wykorzystanie mocy silnika.
Coś za coś !


Włodzimierz GąsiorekDodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze