Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Prawdziwy piknik edukacyjny

26-08-2010, kategoria Aktualności - Porady

W ramach Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa organizatorzy prowadzili działania edukacyjne - najpierw za pośrednictwem mediów, upowszechniając wiedzę o praktycznych aspektach bezpieczeństwa drogowego, a w weekend - organizując trzy rodzinne pikniki edukacyjne.

W Kołobrzegu, Łodzi i Warszawie, na specjalnych platformach, można było sprawdzić, czym grozi jazda bez zapiętych pasów (symulator zderzeń), a także, jak zachowuje się ciało kierowcy podczas dachowania (symulator dachowania); jak zachowuje się kierowca po spożyciu alkoholu (ALKOgogle). Uczestnicy happeningów mieli też szansę przejść kurs pierwszej pomocy, test psychologiczny, czy sprawdzić na elektronicznych symulatorach znajomość przepisów ruchu drogowego (egzaminacyjne testy na prawo jazdy), a nawet spróbować swoich sił za kierownicą samochodu osobowego(symulator jazdy, ale też jazda na tymczasowym placu manewrowym zorganizowanym przez WORD) czy ciężarówki i autobusu. Dostępne było także miasteczko rowerowe i tor gokartowy.

Bardzo atrakcyjne były pokazy sprzętu strażackiego i policyjnego. Przybyli mogli zadać pytania ekspertom z: Ministerstwa Infrastruktury; Krajowej Rady BRD; Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji; Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad; ej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji; komend wojewódzkich; Państwowej Straży Pożarnej; Inspekcji Transportu Drogowego. Organizatorzy szacują, że tylko w piknikach w Kołobrzegu, Łodzi i Warszawie udział wzięło ponad 50 tys. osób.Andrzej Maciejewski, zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad
Alvin Gajadhur Rzecznik Prasowy Inspekcji Transportu Drogowego
Marek Konkolewski, radca Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej PolicjiDodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze