Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Supermiasteczko ruchu drogowego

12-08-2010, kategoria Aktualności - Porady

Klasyczne, rowerowe miasteczko ruchu drogowego stanie w Parku Ludowym w Lublinie. Nieopodal, pod namiotem, dzieci będą uczyły się kodeksu drogowego w małych, elektrycznych samochodzikach.

Park Ludowy, kiedyś atrakcyjny, tej chwili nie jest już tak chętnie odwiedzany. W latach 70. ubiegłego wieku w parku było miasteczko ruchu drogowego. Za sprawą pieniędzy unijnych miasteczko wróci do parku. Miasto dostało na tę inwestycje środki z Regionalnego Programu Operacyjnego - cały projekt ma kosztować ponad 7,3 miliona złotych, prawie 4,5 mln daje Unia Europejska.

- Planujemy ukończyć inwestycję w 2011 roku. Harmonogram prac zakłada, że będzie gotowe jesienią, ale sądzę że uda się wcześniej - mówi Mariusz Szmit, dyrektor MOSiR, który realizuje projekt. Całość będzie się składała z dwóch części. Pierwsza, to wybudowane w Parku Ludowym miasteczko z uliczkami. - To, czym będzie się różniło od tego z przeszłości, to jego rozmiar. My zajmiemy aż 2,5 hektara - dodaje Szmit.

W miasteczku będą wymalowane pasy ruchu, znaki drogowe, zaplanowana jest też sygnalizacja świetlna. - Będzie dostosowane do współczesnych warunków ruchu drogowego - zapewnia dyrektor. Oprócz tego powstanie zaplecze techniczne. W jednym z budynków znajdą się sale wykładowe, gdzie młodzież będzie się uczyła teorii. Obok tego MOSiR zamierza uruchomić wypożyczalnię rowerów. - Po miasteczku będzie też można jeździć motorowerami i tak dziś modnymi skuterami - dodaje Szmit.

Druga część inwestycji na pewno ucieszy najmłodszych. Kolejne miasteczko będzie przy al. Zygmuntowskich, pod namiotem, który co zimę mieści sztuczne lodowisko Icemania. - Będzie tam można jeździć małymi, akumulatorowymi samochodzikami. To oferta skierowana do młodszych dzieci od 5 do 7 lat - precyzuje dyrektor.

Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze