Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Czwarta edycja programu „Karta rowerowa - moje pierwsze prawo jazdy”

06-08-2010, kategoria Aktualności

Czwarta edycja programu „Karta rowerowa - moje pierwsze prawo jazdy”


     Jeżeli jesteś uczniem szkoły podstawowej, możesz wygrać rower lub inną z kilku nagród. Wystarczy abyś opisał swoje przeżycia związane tym jednośladem. Taki m.in. prezent ufundowali organizatorzy czwartej edycji programu "Bezpieczna jazda. Karta rowerowa - moje pierwsze prawo jazdy".

     W tegorocznej imprezie udział wzięły 462 szkoły z całej Polski. Z ostatnim etapem tego przedsięwzięcia, czyli z egzaminem na kartę rowerową, zmierzyło się ponad 15 tysięcy dzieci. Te, które wykazały się wiedzą teoretyczną i praktyczną na temat odpowiedzialnego uczestniczenia w w ruchu drogowym, otrzymały pakiety bezpieczeństwa rowerzysty - kamizelkę i dwie opaski odblaskowe. Ponadto szkoły dostały materiały dydaktyczne dla nauczycieli oraz zeszyty ćwiczeń dla uczniów.

     Atrakcją, która towarzyszyła programowi, był konkurs. Miał wyłonić najlepszy pomysł na promocję zasad ruchu drogowego i bezpieczne zachowanie się na drodze. Projekty oceniała komisja, w skład której weszli m.in. przedstawiciele Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, policji, pracownicy naukowi. Wyróżniono pięć projektów. Ich autorzy otrzymali mobilne miasteczka ruchu drogowego.

     Dodajmy, że konkurs "Bezpieczna jazda. Karta rowerowa - moje pierwsze prawo jazdy" jest od czterech lat organizowany przez McDonald's Polska pod patronatem KRBRD. Jego adresaci to uczniowie klas czwartych, a cel to propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kreowanie mody na bezpieczną jazdę na rowerze, używanie elementów poprawiających widoczność. Do tej pory we wszystkich czterech edycjach programu wzięło udział ponad 71 tysięcy dzieci ze 1643 szkół.Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze