Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Jechali na Wakacje

21-07-2010, kategoria Aktualności - Porady


0koło godz. 7:50 na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Pogorzelice, doszło do wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby, a trzecia jest ranna.

55-letni kierowca samochodu ciężarowego marki Iveco na łuku drogi zjechał na pas ruchu przeciwnego i zderzył się ze skodą octavia, którego kierujący zdążył skręcić w boczną drogę. Natomiast jadący za nim kierowca renault megane zderzył się czołowo z ciężarówką i odrzucony o kilka metrów. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł 33-letni mieszkaniec Grójca. Znajdujące się w samochodzie dziecko w wieku około 2 lat w wyniku odniesionych obrażeń zmarło w szpitalu, 28-letnia pasażerka została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Gdańsku. Wszystko wskazuje na to, że do wypadku doszło z winy kierowcy tira. Przyznał, że sięgał po tabletki na nadciśnienie i zagapił się. W tym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z renault megane - mówi Daniel Pańczyszyn, rzecznik prasowy lęborskiej policji.

Drodzy użytkownicy dróg, apelujemy za policją, w drogę wyruszajcie wypoczęci, na drodze bądźcie ostrożni, zachowajcie bezpieczną prędkość, odpoczywajcie. Tu szczególnie kierowcy zawodowi, którzy jadą po kilka godzin, panujące upały powodują nadmierne zmęczenie itd. Wszyscy chcemy dojechać do celu.

Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze