Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Radzili, jak bezpiecznie przeżyć wakacje (cz. 2)

21-07-2010, kategoria Aktualności - Porady


Komisarz Marcin Zimoń z Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji informował o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.W programie przewidziano pokazy udzielania pierwszej pomocy.W Warszawie w Hotelu Jan II Sobieski odbyła się debata poświęcona bezpieczeństwu podczas wakacji. Celem debaty jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na tematy związane z bezpieczeństwem podczas wakacji - nad wodą, w lesie, podczas wyjazdów zagranicznych. Zaproszeni goście dzielili się wiedzą na temat właściwych zachowań podczas różnych niebezpiecznych zdarzeń, do których może dojść szczególnie w tym okresie.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali przedstawiciele: WOPR, Policji, Straży Pożarnej, GIS-u oraz lekarzy alergologów i internistów. Scenariusz wydarzenia „Bezpieczne wakacje” przewidywał: wystąpienie aktora, zastępcy dyrektora Teatru na Woli, Artura Janusiaka, który opowiedział o bezpiecznych rodzinnych wakacjach. Dr Mariusz Rowiński z Oko Laser informacja iformował, jak zadbać o oczy w lecie (szczególnie ważna jest dbałość o oczy kierowców, pracujących w warunkach klimatyzacji).

O tym, jak zachowywać się nad wodą i w wodzie oraz o zasadach bezpiecznej kąpieli, mówił prezes WOPR, Jerzy Telak. Hanna Kantor z firmy Portica opowiedziała, jak radzić sobie z kleszczami i zaprezentowała sprzęt do wyjmowania kleszczy. Bezpieczeństwem dziecka w podróży, bezpieczeństwem rowerzystów - zasadami bezpiecznej jazdy na rowerze, ocenianiem odległości, najczęstszymi przyczynami wypadków, bezpieczeństwem w domu i na podwórku, na wyjazdach i tym, jak zorganizować bezpieczne wakacje, a także zaginięciami, porwaniami dzieci oraz tym, jak się tego ustrzec, a także statystykami wypadków drogowych z udziałem dzieci zajął się komisarz Marcin Zimoń z Wydziału Prewencji KS Policji.

Dr Anna Gromada z firmy Medica mówiła na temat podróży w tropikach: kiedy się szczepić, na co zwracać uwagę, gdy wybieramy się do ciepłych krajów. Podobne kwestie podjął gość specjalny spotkania, Wojciech Cejrowski. Elżbieta Łata, dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia w GIS omówiła działania Państwowej Inspekcji Sanitarnej w zakresie bezpieczeństwa wypoczynku letniego. Najczęstsze przyczyny pożarów, zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego, to, jak zabezpieczyć mieszkanie podczas wakacji, jak się zachować w przypadku pożaru, co zrobić jak się zgubimy w lesie, czy jak użądli nas pszczoła – tu referentem był kapitan Roman Krzywiec i naczelnik Pan Mariusz Wejdelek. Interesujący był czynny udział w debacie grupy dzieci.

Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze