Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Wakacje bez drogowych utrudnień

04-07-2010, kategoria Aktualności - Porady

"U sąsiada bezpiecznie" czy "Akademia Małego Policjanta" to programy przygotowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie, które mają zapewnić turystom bezpieczny wypoczynek nad morzem. Ruszyły 1 lipca.

"U sąsiada bezpiecznie" będzie realizowany w miejscowościach nadmorskich woj. zachodniopomorskiego oraz na terenie Meklemburgii Pomorza Przedniego. Turyści będą dostawać ulotki (w językach polskim i niemieckim), z których dowiedzą się, jakimi drogami bezpiecznie można dojechać nad morze, albo jak uchronić się przed kradzieżą.

W ramach "Akademii Małego Policjanta" będą organizowane spotkania policjantów w grupami wypoczywających dzieci. W tym roku kontynuowana będzie także współpraca między wydziałem ruchu drogowego KWP w Szczecinie a portalem "Drogi na szóstkę". Dzięki niemu wczasowicze szybko uzyskają dostęp do informacji o wszelkich drogowych utrudnieniach. Zaś przed samym wyjazdem będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych mapek, na których zaznaczone są trasy alternatywne. Mapki będą dostępne na stronie www.ruchdrogowy.pl i na większości stacji paliw.

W tym roku zwiększona zostanie też kontrola trzeźwości kierowców. Marszałek woj. zachodniopomorskiego, Władysław Husejko, przekazał KWP w Szczecinie 15 bezkontaktowych alkomatów typu AlkoBlow.


Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze