Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Przedszkolak bezpieczny w ruchu drogowym

23-06-2010, kategoria Aktualności - Porady

W olsztyńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się uroczysty Finał II edycji Przedszkolnego Programu Edukacji Komunikacyjnej. „Autoriada” - bo tak brzmiała nazwa spotkania - zgromadziła ponad 200 dzieci i 40 opiekunów z uczestniczących w programie przedszkoli.

Nie zabrakło także gości, którzy swoją obecnością i aktywnym uczestnictwem wyrażają poparcie dla programu od początku jego realizacji. Dzięki projektowi, który realizowali także policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, ponad 4 tysiące dzieci z 40 olsztyńskich przedszkoli poznało zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Dzięki projektowi pn. „Autochodzik" - realizowanemu wspólnie przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego - Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Olsztynie oraz Michelin Polska S.A. - ponad 4 tysiące dzieci z 40 olsztyńskich przedszkoli poznało zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Należy podkreślić, że kompleksowe działania edukacyjne, ukierunkowane zarówno na dzieci, rodziców, jak i pedagogów przedszkolnych, to podstawowy warunek poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. W działaniach związanych z realizacją programu aktywnie uczestniczyli również policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Imprezie towarzyszył pokaz ratownictwa PCK, umiejętności psów policyjnych, natomiast policjanci ruchu drogowego omawiali zasady bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym.

Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze