Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Ogólnopolska kampania „Rowerem bezpiecznie do celu” - inauguracja

04-06-2010, kategoria AktualnościW Centrum Olimpijskim PKOl odbyła się inauguracja ogólnopolskiej kampanii „Rowerem bezpiecznie do celu”. MSWiA i KGP zorganizowały konferencję prasową z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, przejazd rowerami ulicami Warszawy, a także piknik rodzinny na Agrykoli z okazji Dnia Dziecka.

W czasie konferencji inaugurującej kampanię policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KGP poruszyli zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa rowerzystów jako uczestników ruchu drogowego. Rolą Policji jest podjęcie skutecznych przedsięwzięć zmierzających do zmniejszenia liczby ofiar, między innymi również tej grupy użytkowników dróg. W zeszłym roku doszło do ponad 4,5 tys. wypadków z udziałem rowerzystów, w których zginęło 389 osób, a rany odniosło 4306 osób. W tej grupie są osoby w różnym wieku, także dzieci, które po skończeniu 10 roku życia i uzyskaniu karty rowerowej mogą samodzielnie poruszać się po drogach publicznych.

W konferencji wzięli udział m.in.: Adam Rapacki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Radosław Stępień, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury oraz Andrzej Trela, zastępca komendanta głównego policji. Podczas konferencji podsumowano również dwa konkursy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji: „Budujemy Miasteczka Ruchu Drogowego” i „Bezpieczeństwo Imprez Sportowych”.
Po konferencji miłośnicy jazdy rowerem przejechali w kolumnie rowerowej ulicami Warszawy z Centrum Olimpijskiego na Agrykolę - wśród nich byli przedstawiciele resortu Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Policji.

Na Agrykoli funkcjonowało miasteczko ruchu drogowego obsługiwane przez Policję, gdzie najmłodsi mogli sprawdzić swoje umiejętności jazdy rowerem zgodnie z przepisami ruchu drogowego, a także przystąpić do egzaminu na kartę rowerową. Stołeczna Estrada oraz instytucje i organizacje, które wzięły udział w Pikniku zapewniły wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze