Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

KOCHAM ŻYCIE DBAM O ŚRODOWISKO I BEZPIECZEŃSTWO - UROCZYSTE PODSUMOWANIE PROJEKTU w Zespole Szkół w Krypach

14-05-2010, kategoria Aktualności

KOCHAM ŻYCIE DBAM O ŚRODOWISKO I BEZPIECZEŃSTWO - UROCZYSTE PODSUMOWANIE PROJEKTU w Zespole Szkół w Krypach
Główne hasło projektu.    12 maja 2010 roku gościliśmy w Zespole Szkół w Krypach w powiecie węgrowskim na uroczystym podsumowaniu projektu Dni Bezpieczeństwa Drogowego i programu ekologicznego „Czyste Krypy”. Społeczność szkolna zaprosiła przedstawicieli wielu instytucji, z którymi współpracowała w czasie realizacji zadań.

    W uroczystości uczestniczyli: Krzysztof Fedorczyk - Starosta Węgrowski, Jacek Kobyliński - dyrektor WORD w Siedlcach, Cezary Dudek - zastępca komendanta Powiatowej Policji w Węgrowie, Mira Płocka - dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Siedlcach, Dariusz Maciąg - komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Węgrowie, Cecylia Radzikowska - wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Siedlcach, Janusz Cabaj - mł. asp. Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego w Siedlcach, Bożena Gierej - Naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Budownictwa w Węgrowie, Krzysztof Wyszogrodzki - Naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Węgrowie, Wojciech Jarmiński - kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Węgrowie, Barbara Kowalczyk - sekretarz Gminy Wierzbno, Marta Hoładaj - skarbnik Gminy Wierzbno, Hanna Polkowska - kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Wierzbnie, Artur Skrzypek Prezes Zakładu Zagospodarowania odpadów SELECT w Wierzbnie, Witold Piórek - kierownik GOPS w Wierzbnie, Jerzy Chmieliński i Halina Kolo - pracownicy WORD w Siedlcach, Waldemar Grabarczyk i Jarosław Śledziewski - policjanci Zespołu Prewencji w Wierzbnie, Krzysztof Litka - dyrektor Gimnazjum w Liwie, Justyna Wąsowska - dyrektor Przedszkola w Krypach, studenci Szkoły Medycznej w Siedlcach z nauczycielką Luizą Marzęcką-Strzałek.

    Gości powitali: dyrektor Zespołu Szkół w Krypach, Jadwiga Wąsowska i Wójt Gminy Wierzbno, Eugeniusz Kudelski.Prowadzący - Wójt Gminy Wierzbno i dyrektor Zespołu Szkół w Krypach.    W swojej wypowiedzi pani dyrektor podkreśliła, że w realizację projektu zaangażowana była cała społeczność szkolna, zarówno uczniowie, nauczyciele, rodzice, ale także mieszkańcy Kryp, którzy nie maja dzieci w wieku szkolnym.

    Zadania udało się wykonać z sukcesem dzięki stworzeniu szerokiej koalicji na rzecz bezpieczeństwa i ochrony środowiska, o czym świadczy długa lista zaproszonych przedstawicieli różnych instytucji.Dzieci, młodziez i zaproszeni goście.    Podsumowanie wykonania zadań przygotowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w formie prezentacji. Uczennice ze szkoły podstawowej tak zaczęły swoje wystąpienie:

    Cyt.: „Powszechnie uważa się zdrowie i życie za najwyższą wartość. Jednak nie wszyscy na co dzień biorą to sobie do serca. W naszej szkole duży nacisk kładzie się na zainteresowanie uczniów problemami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na ukazanie zagrożeń czyhających na pieszych i rowerzystów oraz na kształtowanie prawidłowych postaw w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Nadrzędnym celem wszystkich działań jest bezpieczeństwo dzieci na drogach, dlatego też w naszej szkole zostały ogłoszone Dni Bezpieczeństwa pod hasłem: „KOCHAM ŻYCIE DBAM O ŚRODOWISKO I BEZPIECZEŃSTWO”.

    Młodzież z gimnazjum przygotowała meldunek z realizacji zadań programu ekologicznego. Najmłodsze dzieci popisały się swoimi zdolnościami aktorskimi w przygotowanej scence teatralnej o przepisach ruchu drogowego.Najmłodsze dzieci w scence teatralnej.    Miłym akcentem było wręczenie nagród zwycięzcom konkursów projektowych. Nagrody ufundowali WFOŚ, GW, Rada Gminy i Rada Rodziców.Nagrody odbierają laureaci konkursu z zakresu brd.Pani dyrektor podziękowała wszystkim ludziom wspierającym szkołę w jej dotychczasowych działaniach, poinformowała, że dzięki hojności, wrażliwości na potrzeby, na terenie szkoły powstaje otwarty plac zabaw dla dzieci. Mamy nadzieję, że zwiększy to bezpieczeństwo najmłodszych w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych oraz w czasie wakacji.

    Na zakończenie Dnia Bezpieczeństwa uczniowie spotkali się ze studentami Szkoły Medycznej w Siedlcach, by nauczyć się zachowań w sytuacjach, gdy trzeba udzielić pierwszej pomocy. Zainteresowanie było ogromne, ratownicy mieli problemy z zakończeniem zajęć, bo dzieci nie chciały wychodzić, a szczególnie najmłodsze.Pokaz dla najmłodszych.
Lekcja ratowania życia dla starszych.Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze