Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Siedmioletni motocyklowy akrobata apeluje: ULICA TO NIE RING

27-04-2010, kategoria Aktualności - Porady


Piotruś Zalewski jest najmłodszym motocyklowym akrobatą w kraju. Wie, że może ćwiczyć tylko na wyłączonych z ruchu placach.

Matka Piotrusia, po ciężkim wypadku, już piąty rok jest w śpiączce. W samochód, którym wracała z Wrocławia wraz z ekipą olsztyńskich judoków, uderzyła z tyłu cysterna. Ojciec Piotrusia, Wojciech Zalewski, też był w tym samochodzie.

Akcja "Ulica to nie ring", której twarzą jest mały motocyklowy akrobata, to jego pomysł. Adresowana jest do wszystkich użytkowników dróg. Od pieszego, po kierowcę TIR-a. Ze wskazaniem jednak na motocyklistów.

Akcja ULICA TO NIE RING: Dotychczasowe akcje mające poprawić bezpieczeństwo, kończyły się negatywnym odbiorem ze strony środowisk zmotoryzowanych, jak i społeczeństwa. Kampania “ULICA TO NIE RING” ma na celu naprawienie wizerunku motocyklistów, obalenie mitów o dawcach organów, wskrzeszenie kultury poruszania się na drogach, zniesienie podziałów między kierowcami samochodów i motocykli, trafienie do świadomości młodych osób, że od nich samych zależy bezpieczeństwo na drodze. Dzięki wzorcom i bohaterom wspierającym akcję ukażemy i wpajać będziemy hasła, które zmienią opinię publiczną i wskrzeszą inny sposób postrzegania użytkowników motocykli. Akcja ma na celu uświadomienie, że kierowcy jednośladów i samochodów są równymi użytkownikami ruchu, pozbawionemu agresji względem siebie.

Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze