Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Siedleckie: "Widoczne dzieciaki"

25-03-2010, kategoria Aktualności

Siedleckie: Widoczne dzieciaki    Szkoła Podstawowa im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Kosowie Lackim zainaugurowała powiatową akcję „Widoczne dzieciaki”. Najnowsza akcja ma na celu edukować i przyzwyczajać dzieci do poruszania się w kamizelkach odblaskowych. Mamy nadzieję, że pomysł tej akcji rozszerzy się na całe Mazowsze.

    W czwartkowe przedpołudnie w kosowskiej szkole podstawowej zrobiło się wyjątkowo policyjne. Na placu szkolnym pojawiło się kilka radiowozów, a w szkole zaroiło się od mundurowych. Była też i telewizja.

    Oczywiście, nic się złego nie wydarzyło. Wręcz przeciwnie. Rozpoczęła się nowa policyjna akcja „Widoczne dzieciaki”. „Widoczne dzieciaki” to najnowsza propozycja sokołowskiej Policji dla szkół i samorządów powiatu sokołowskiego. Polega na praktycznym uczeniu dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym poruszania się w kamizelkach odblaskowych. W przeciwieństwie do innych akcji polegających na rozdawaniu kamizelek dzieciom, ta ma na celu wyposażanie szkół w elementy odblaskowe. Bedzie się to wiązało z tym, że każde wyjście na wycieczkę czy wyjazd rowerowy, będzie związane z ubraniem wszystkich w kamizelki. Dzięki temu dzieci będą widoczne i bezpieczne.

    Poprzez takie działania chcemy przyzwyczaić dzieci do poruszania się w kamizelkach i uświadomić, jak bardzo jest to dla nich ważne. Do zakładania kamizelek odblaskowych przekonywali w tym dniu policjanci: kierownik Referatu Ruchu Drogowego KPP w Sokołowie Podlaskim, nadkom. Zbigniew Pilip i asp. Krzysztof Kapusta, kierownik Posterunku Policji w Kosowie Lackim. Wszyscy wiemy, jak słabo są widoczni piesi i rowerzyści na naszych drogach. To ich najwięcej ginie w wypadkach. Kamizelki odblaskowe, mogą ratować ich życie.

    Dzieci były bardzo zadowolone z otrzymanych kamizelek. Wbrew negatywnym opiniom dorosłych, dzieci chcą w nich chodzić, chcą być widoczne i bezpieczne. Same to mówiły do obecnych w tym dniu redaktorów Kuriera Mazowieckiego z TVP Info.

    Aby uatrakcyjnić ten dzień, pozwolono dzieciom obejrzeć najnowsze policyjne radiowozy. Największą atrakcją był pokaz umiejętności psa policyjnego Baxtera. Wykonując komendy swojego przewodnika, sierż. Dariusza Łukasiuka, zaprezentował się dzieciom z najlepszej strony i otrzymał gromkie brawa.

    Cieszy nas postawa dzieci, ale jeszcze bardziej dorosłych. Zarówno nauczyciele, na czele z panią dyrektor Grażyną Niemierka, jak też obecny podczas inauguracji zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki, Tadeusz Mróz, stali się mecenasami tej akcji. Padły również obietnice o rozszerzeniu tej inicjatywy na wszystkie szkoły i przedszkola miasta i gminy.

Relacja z tej nowatorskiej akcji relacjonowana była w Kurierze Mazowieckim.


Oficer Prasowy KPP w Sokołowie Podlaskim
asp. szt. Sławomir TomaszewskiNa zdjęciach:
Fotorelacja z przebiegu akcji


Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze