Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Kosmiczna przeszłość Woosha

16-03-2010, kategoria Aktualności - Porady

Kosmiczna przeszłość Woosha


Woosh, maskotka programu „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault, skończył 10 lat. Skąd pochodzi, jak trafił na Ziemię, dlaczego uczy dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drogach? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w biografii napisanej przez Joannę Gryczon, która zwyciężyła w konkursie literackim „Kosmiczne historie”.


    Konkurs był prowadzony na stronie www.bezpieczenstwo.renault.pl oraz na łamach magazynów młodzieżowych Kumpel i Victor Junior z okazji 10-lecia programu edukacyjnego „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu historii życia kosmity Woosha, o którym do tej pory niewiele było wiadomo. Najlepiej poradziła sobie Joanna Gryczon z Braniewa, której opowieść stała się oficjalnym życiorysem wirtualnego nauczyciela. Drugie miejsce konkursie zajęła Agata Kurek z Karpacza, a trzecie Joanna Gołdys także z Karpacza.

    Według nowej biografii, Woosh pochodzi z planety Kosmostradus. Jest pogodnym urwisem, chodzi do zerowej klasy, świetnie się uczy. Idyllę przerywa jednak tragiczny wypadek, do którego dochodzi na planecie. Woosh, w poszukiwaniu nowego domu, trafia na Ziemię i z zaskoczeniem konstatuje, że nie jest ona wcale tak spokojna, jak przypuszczał. Dzieje się na niej wiele złego, są wypadki samochodowe, w których ginie wiele osób, nie wszyscy poruszają się poprawnie po drogach. Woosh postanawia to zmienić i zostaje wirtualnym nauczycielem programu „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault. Odtąd jego królestwem jest e-learning znajdujący się na stronie internetowej www.bezpieczenstwo.renault.pl. Narzędzie to, pełne zabaw, quizów i animacji, jest doskonałym sposobem na przyjemną naukę zasad ruchu drogowego. Woosh rozmawia także ze swoimi uczniami za pośrednictwem interaktywnego bloga znajdującego się w serwisie www.bezpieczenstwo.renault.pl. Dla swoich podopiecznych Woosh ma także wiele dodatkowych atrakcji, np. elektroniczny plan lekcji do pobrania, edukacyjne gry oraz tapety i wygaszacze ekranu. Woosh nie zapomina także o swoich kolegach po fachu – innych nauczycielach wychowania komunikacyjnego - którzy mogą pobrać ze strony bezpłatne konspekty lekcji wychowania komunikacyjnego, statystyki wypadków drogowych i inne ciekawostki.


Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze