Nauczyciele - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Podstawy prawne
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Będzie kurs reedukacyjny o brd

18-02-2010, kategoria Aktualności - Podstawy prawne - Porady

Nowy projekt ustawy o kierujących pojazdami ulgowo traktuje starszych kierowców, którzy notorycznie łamią prawo – komentują media.

Obecnie, jeśli uzbierają 24 punkty karne za wykroczenia drogowe, tracą prawo jazdy i muszą zdać powtórny egzamin. Projekt Ministerstwa Infrastruktury - przyjęty przez rząd - zakłada, że jeśli zdarzy się to nam po raz pierwszy, będziemy tylko musieli przejść płatny kurs reedukacyjny o bezpieczeństwie drogowym. To, jak dokładnie będzie wyglądał, ma dopiero doprecyzować ministerialne rozporządzenie. Prawo jazdy będzie odbierane tylko recydywistom, którzy w ciągu w pięciu lat po ukończeniu kursu ponownie przekroczą limit dozwolonych punktów karnych.

"I słusznie. Przecież tacy kierowcy świadomie łamią prawo. Nie robią tego, bo nie znają przepisów, albo nie potrafią jeździć. Wysyłanie ich na powtórkę z egzaminu nie ma sensu" - mówi psycholog transportu, Andrzej Markowski. "Ale też niewiele zdziała pokazywanie im krwawych filmików z wypadków i akademicka pogadanka prowadzone przez policjanta" - dodaje. Jego zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłyby specjalne spotkania z psychologami. Twórcy ustawy tłumaczą, że nowe przepisy to wymóg UE i milowy krok na drodze do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze