Nauczyciele » Porady metodyczne » Metodyk radzi
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Bezpieczne konkursy dla dzieci

11.01.2010, kategoria Aktualności - Metodyk-Radzi - Porady

Bezpieczne konkursy dla dzieci    Wiele atrakcyjnych nagród, w tym kilkudniowy wyjazd do Parku EuroDisneyland pod Paryżem, czeka na zwycięzców konkursów organizowanych w ramach 10. jubileuszowej edycji programu Renault „Bezpieczeństwo dla wszystkich”.

    Uczniowie szkół podstawowych mogą wziąć udział w 10. edycji konkursu plastycznego „Bezpieczeństwo dla wszystkich”, który polega na przygotowaniu plakatu ilustrującego hasło Bezpieczna droga do szkoły. Dzieci mogą malować, rysować, kleić, bądź zastosować wszystkie te techniki jednocześnie. Nagrodą główną dla całej klasy jest wycieczka do Parku EuroDisneyland pod Paryżem, a plakat jej autorstwa zostanie umieszczony na billboardach Clear Channel, patrona konkursu, w całej Polsce. Aby zgłosić klasę do konkursu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie internetowej http://bezpieczenstwo.renault.pl. Prace należy przygotować najpóźniej do 1 marca 2010 roku. Konkurs daje naszym uczniom możliwość wspaniałej zabawy i współpracy w grupie klasowej – mówi Jolanta Ludkowska, nauczycielka plastyki i muzyki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze (woj. dolnośląskie), która zgłosiła swoją klasę do tegorocznej edycji konkursu. Niezwykle rozwija inwencję twórczą najmłodszych poprzez działanie plastyczne na temat bezpieczeństwa na drodze – dodaje.

    Dla dzieci mających bujną wyobraźnię i zdolności literackie, przygotowano także konkurs „Kosmiczne historie”. Polega on na wymyśleniu i opisaniu historii ufoludka Woosha – maskotki programu „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault. Dlaczego Woosh przyleciał na Ziemię, co wcześniej robił na swojej planecie, jakie były koleje jego losów, jakie ma zainteresowania – to pytania, na które dzieciaki powinny odpowiedzieć w swoich opowiadaniach. Najciekawsze przygody zostaną zilustrowane i zamieszczone na stronie internetowej programu oraz na łamach pism młodzieżowych Victora Junior i Kumpel. W konkursie, który zakończy się 7 lutego, do wygrania będą także ciekawe nagrody. Szczegóły na stroniehttp://bezpieczenstwo.renault.pl.Woosh - maskotka programu.Zwycięska klasa w EuroDisneylandzie - czerwiec 2009 r.Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze