Pomoce dydaktyczne - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Konkurs dla uczniów warszawskich szkół podstawowych "Chodzę i jeżdżę bezpiecznie po Europie - w Polsce i w Niemczech"

21.11.2009, kategoria Wykorzystaj

Konkurs dla uczniów warszawskich szkół podstawowych
"Chodzę i jeżdżę bezpiecznie po Europie - w Polsce i w Niemczech"    W roku szkolnym 2009/2010 kontynuowany jest Bielański Konkurs „Chodzę i jeżdżę bezpiecznie”, ale w nowej formule i z poszerzonym zakresem tematycznym, wyzwalającym kreatywność i innowacyjność wśród uczestników.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych w Warszawie.

    Główne cele konkursu o nazwie: Chodzę i jeżdżę bezpiecznie po Europie - w Polsce i Niemczech w roku 2009/2010, jest kształtowanie i promowanie bezpiecznego zachowania dzieci w ruchu drogowym jako pieszych, pasażerów i rowerzystów, kształtowanie odpowiedzialności za życie i zdrowie własne oraz innych uczestników ruchu drogowego oraz gotowości do udzielania pomocy przedmedycznej. Ponadto: poszerzenie wiedzy o stanie bezpieczeństwa ruchu drogowego w Europie, w szczególności w Polsce i Niemczech, o podejmowanych działaniach europejskich na rzecz zwiększenia poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz o podobnych i odmiennych rozwiązaniach w przepisach i zasadach dotyczących pieszego, pasażera i rowerzysty wwymienionych krajach oraz ich przestrzeganiu. Weryfikacji zostaną poddane zachowania i postawy uczestników konkursu podczas poruszania się rowerem w rzeczywistym ruchu drogowym.

    Uczestnicy konkursu zachęcani będą do poznawania własnego i europejskiego dziedzictwa kulturowego, bowiem będą przygotowywać prezentację multimedialną z wybranej dziedziny: zabytki przyrody, cuda techniki, perły architektury w Polsce lub Niemczech.

    Dotychczasowy konkurs był wysoko oceniany i uznany za nowatorski, a w 2005 roku został wpisany w projekcie edukacyjnym Unii Europejskiej pt. Rose 25 jako dobra praktyka w edukacji komunikacyjnej dzieci i młodzieży oraz jako atrakcyjna lekcja wychowania komunikacyjnego.

    Edukacja komunikacyjna dzieci i młodzieży, w tym proces przygotowania uczniów do konkursu poprzedzony lekcjami wychowania komunikacyjnego i eliminacjami szkolnymi, to jeden ze sposobów działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.
W świetle statystyki wypadków drogowych w Polsce edukacja komunikacyjna powinna nabierać szczególnego znaczenia.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i uczniów do udziału w konkursie.

    Zgłoszenie szkoły do konkursu należy przesłać do organizatora, czyli do Szkoły Podstawowej nr 80 w Warszawie – tel./faks: 22-669 79 37 do 30 listopada br.

Regulamin konkursu zamieszczamy w naszym Portalu w załączniku przy tej informacji oraz na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 80 - stronie konkursowej. www.sp80.edupage.org

Seminarium na temat: "Przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszego, pasażera i rowerzysty w Polsce i Niemczech - podobne i odmienne rozwiązania" planowane jest na 5 stycznia 2010 r. w godz. 15-18 w Szkole Podstawowej nr 80.Regulamin konkursu „Chodzę i jeżdżę bezpiecznie po Europie – w Polsce i Niemczech w roku szkolnym 2009/2010". - w formacie kliknij, żeby pobrać dokument w formacie pdf lub kliknij, żeby pobrać dokument w formacie word
Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze