Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Urodzinowe atrakcje dla dzieci

09-11-2009, kategoria Aktualności - Nauczyciele - Porady - Rodzice

Urodzinowe atrakcje dla dzieci    Konkurs dla uzdolnionych pisarzy, rozmowa z przybyszem z kosmosu, blog ekspercki, jubileuszowe gadżety, zabawy i łamigłówki – to atrakcje przygotowane przez Renault z okazji jubileuszu programu „Bezpieczeństwo dla wszystkich”.

    W tym roku program edukacyjny Renault „Bezpieczeństwo dla wszystkich” obchodzi swój jubileusz dziesięciolecia i właśnie z tej okazji na stronie internetowej programu http://bezpieczenstwo.renault.pl zaplanowano wiele urodzinowych atrakcji.

    Już 7 grudnia ruszy konkurs pisarski, w którym dzieci będą mogły użyć swojej wyobraźni. Zadanie konkursowe będzie polegało na napisaniu historii kosmity Woosha – maskotki programu, który już od 10 lat uczy dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Dlaczego Woosh znalazł się na Ziemi, co robił wcześniej na swojej planecie, jakie ma plany na przyszłość? – inwencja jest dowolna.

    Z Wooshem po raz pierwszy w historii będzie też można porozmawiać. Umieszczony na stronie Blog kosmity zostanie wyposażony w opcję dodawania komentarzy oraz zdjęć. Tym samym każdy będzie mógł podzielić się swoją opinią na temat akcji, złożyć Wooshowi urodzinowe życzenia czy też poprosić go o wskazówkę związaną z bezpieczeństwem. Kosmita i eksperci ze współpracujących przy programie instytucji (Instytut Transportu Samochodowego, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komenda Główna Policji, Ministerstwo Edukacji Narodowej) chętnie odpowiedzą na pytania wszystkich zainteresowanych poprawą bezpieczeństwa na drogach – nauczycieli, rodziców i dzieci.

    Na stronie umieszczono także wiele jubileuszowych gadżetów, takich, jak plan lekcji, tapety i wygaszacze ekranu, które można bezpłatnie pobrać na swój komputer. Na internautów czekają również zabawy, łamigłówki oraz e-learning - multimedialny kurs zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.Jubileuszowa strona


Plan lekcji


Jubileuszowy plakatDodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze