Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

WORD Ciechanów: trwa akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

31-10-2009, kategoria Aktualności

WORD Ciechanów: trwa akcja "Bezpieczna droga do szkoły"    Od początku roku szkolnego odbywają się różnego typu spotkania i pokazy, których celem jest bezpieczeństwo najmłodszych w drodze do i ze szkoły.

    6 października 2009 r. w Centrum Regionalnym Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego rozpoczęto coroczną akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Odbyły się zajęcia z grupą dzieci klas pierwszych, które poprzez tematyczną pogadankę oraz film wzbogaciły swoją wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, zagrożeń, które na nich występują i sposobów ich unikania. W zajęciach uczestniczyło 120 dzieci z pięciu klas ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie. Po zakończeniu zajęć dzieciaki otrzymały światełka odblaskowe oraz lizaczki.

    Wcześniej, 5 września 2009 r., Galeria Mrówka w Ciechanowie, pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły", we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Ciechanowie oraz Komendą Powiatową Policji w Ciechanowie, prezentowała na symulatorze zderzeń konsekwencje niezapinana pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy. Ponadto Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego rozdawali elementy odblaskowe uczestnikom najmniej chronionym uczestnikom ruchu drogowego. Symulator cieszył się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem.Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze