Nauczyciele » Porady metodyczne » Metodyk radzi
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Bezpieczni artyści na start

31-10-2009, kategoria Metodyk-Radzi

Bezpieczni artyści na start    Rusza 10. edycja konkursu plastycznego Renault „Bezpieczeństwo dla Wszystkich”. Mogą w nim wziąć udział szkoły podstawowe z całej Polski, a nagrodą główną dla zwycięskiej klasy jest wyjazd do Eurodisneylandu pod Paryżem.

    Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu plakatu ilustrującego hasło „Bezpieczna droga do szkoły”. Konkurs ma charakter grupowy, a nie indywidualny i jest przeznaczony dla całych klas. Wybór techniki plastycznej jest dowolny – uczniowie mogą malować, rysować, kleić, bądź też zastosować wszystkie te techniki jednocześnie. Ważne jest to, aby praca odzwierciedlała hasło przewodnie, była sugestywna i pomysłowa – mówi Agata Szczech, Dyrektor Public Relations w Renault Polska, które jest organizatorem konkursu. Zwycięska klasa w nagrodę pojedzie do Eurodisneylandu pod Paryżem, a plakat jej autorstwa będzie promował bezpieczeństwo na billboardach Clear Channel, patrona konkursu, w całej Polsce. Na przygotowanie plakatu szkoły mają kilka miesięcy – termin nadsyłania prac konkursowych upływa 1 marca 2010.

    Aby zgłosić się do konkursu, wystarczy wejść na stronę www.bezpieczenstwo.renault.pl i wysłać formularz zgłoszeniowy. Wskazówki do przygotowania zwycięskiej pracy znajdują się w broszurze konkursowej, którą można pobrać ze strony internetowej. Inspiracją może też być platforma multimedialna zawierająca mnóstwo przydatnych informacji statystycznych i ciekawostkowych na temat ruchu drogowego. Prace oceniać będzie Jury złożone z przedstawicieli Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Instytutu Transportu Samochodowego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, patronów medialnych i organizatorów.

    Konkurs „Bezpieczeństwo dla Wszystkich” Renault jest organizowany już po raz dziesiąty. W ubiegłorocznej edycji wzięła w nim udział największa dotychczas liczba szkół (509) i klas (1679), które nadesłały rekordową liczbę prac plastycznych (2564). Od pierwszej edycji do konkursu zgłoszono łącznie prawie 12 tys. prac. Bardzo się cieszymy z rosnącego zaangażowania dzieci i nauczycieli w problematykę bezpieczeństwa na drogach. Biorąc udział w konkursie, poznają zagrożenia, uczą się bezpiecznych zachowań i stają się ambasadorami bezpieczeństwa, nierzadko w stosunku do swoich rodziców – podkreśla Agata Szczech.

    Zwycięzcą ubiegłorocznej edycji została klasa IVb ze Szkoły Podstawowej w Piekoszowie (woj. świętokrzyskie). Podczas pobytu w Eurodisneylandzie polscy uczniowie podziwiali prace przygotowane przez swoich rówieśników z innych krajów i zaprezentowali swoją pracę „Tu gra toczy się o życie”, przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyni, Beaty Snochowskiej i Marzanny Tyra, szkolnego koordynatora konkursu.

    Udział w konkursie był dla naszej klasy wielkim wyzwaniem. Uczniowie bardzo się zaangażowali. Zdobyli dużo wiedzy, nauczyli się współpracować i współdziałać w zespole i, co najważniejsze, uwierzyli we własne siły i możliwości. Wyjazd do Paryża to dla nas wszystkich niezapomniana przygoda. Dla dzieci to piękna nagroda i wspaniałe, niepowtarzalne przeżycia, które na długo pozostaną w ich pamięci – mówią Beata Snochowska i Marzanna Tyra.

    Program edukacyjny „Bezpieczeństwo dla Wszystkich”, którego elementem jest konkurs plastyczny, to jedna z największych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci na drogach w Polsce i w Europie. W tym roku program obchodzi jubileusz dziesięciolecia. Program ma charakter międzynarodowy i jest realizowany w 19 państwach na świecie. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 10 milionów dzieci, w tym 680 000 z Polski. Szczegóły znajdują się na stronie www.bezpieczenstwo.renault.pl.Zwycięska PracaZwycieska klasa w Eurodisneylandzie
Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze