Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

WORD Siedlce: Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” 2009

16-09-2009, kategoria Aktualności

WORD Siedlce: Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” 2009    Wrzesień, uczniowie wrócili do szkół. Na drogach zwiększył się ruch. W trosce o dzieci szkoły organizują specjalne zajęcia, których celem jest podnoszenie poziomu świadomości i zwiększanie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Coraz częściej na lekcje o zasadach ruchu drogowego szkolni liderzy brd zapraszają pracowników Regionalnego Centrum Edukacji WORD Siedlce i policjantów.

    Dzięki dobrej współpracy WORD i Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego w Siedlcach WRDKWP z s. w Radomiu udaje się ułożyć kalendarz wyjazdów tak, aby dotrzeć do jak największej liczby szkół. W rejonie siedleckim Akcja trwać będzie jeszcze bardzo długo, bo terminy w kalendarzu na wrzesień są zajęte, a wciąż napływają zaproszenia.

    Podczas spotkań z uczniami omawiamy zasady ruchu pieszych i rowerzystów, wskazujemy bezpieczne zachowania, szczególnie podczas przechodzenia na drugą stronę jezdni, uczulamy na zagrożenia występujące na drodze. W tym celu przygotowaliśmy prezentację zdjęć zrobionych na drogach naszego rejonu, na których wychwyciliśmy prawidłowe i nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego. Szczególną uwagę zwracamy na znaczenie elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność pieszego i rowerzysty. Staramy się wpoić dzieciom zasadę „Widzę i jestem widziany”.

    Aby tę zasadę stosować od zaraz, dzieci klas pierwszych otrzymują odblaskowe worki na buty, a klas II-III odblaskowe misie, które zakupił dyrektor WORD na cele Akcji.


Policjant własnym przykładem zachęca do jazdy w kamizelce.


Szkoła Podstawowa w Niwiskach - pierwszaki otrzymują worki odblaskowe.


Szkoła Podstawowa w Niwiskach - przygotowania do nauki przekraczania jezdni.


Szkoła Podstawowa w Borkach Wyrkach - rozmowa z dziećmi.


Szkoła Podstawowa w Borkach Wyrkach - uczniowie poznają znaki drogowe.


Szkoła Podstawowa w Wodyniach - spotkanie z najmłodszymi.


Szkoła Podstawowa w Wodyniach - pamiątkowe zdjęcie z pierwszakami.
Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze