Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

WORD Siedlce: Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” 2009

06-09-2009, kategoria Aktualności

WORD Siedlce: Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” 2009


    Od 1 do 11 września trwa Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w drodze do i ze szkoły. Oprócz działań kontrolnych Policji, ujawniających wykroczenia popełniane zarówno przez kierujących, jak i pieszych, szczególnie w rejonach szkół, ważnym elementem jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zagrożeń występujących na drogach oraz sposobów ich unikania.

    W edukację z zakresu utrwalania przepisów ruchu drogowego aktywnie włączył się WORD Siedlce. Od 27 do 31 sierpnia 2009 r. dyrektor Jacek Kobyliński uczestniczył w spotkaniach zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegaturę w Siedlcach dla dyrektorów szkół w powiatach: siedleckim, łosickim, węgrowskim, sokołowskim i garwolińskim. Poinformował o planowanych działaniach prewencyjnych w szkołach w roku 2009/2010. Podkreślił, że istnieje konieczność poprawy skuteczności kampanii, a uda się to, jeśli wszystkie podmioty działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach połączą swoje siły. Zachęcił dyrektorów do rozpropagowania prezentacji symulatora zderzeń na swoim terenie. Symulator został zakupiony przez siedlecki WORD wiosną br. i od początku cieszy się ogromnym powodzeniem na festynach i imprezach środowiskowych.

    Urządzenie służy pobudzeniu wyobraźni i zastanowieniu się nad tym, co dzieje się podczas zderzenia przy prędkości, z jaką poruszają się samochody w normalnym ruchu drogowym i co dzieje się z ofiarami wypadków, jeśli mają niezapięte pasy, skoro tak niemiłe jest zderzenie przy prędkości 8 km/godz. Warto taką praktyczną lekcję przeprowadzić, by przekonać, że zapinanie pasów to nie kolejny wymysł ustawodawcy, lecz konieczność podyktowana troską o bezpieczeństwo.


    WORD w Siedlcach, włączając się w Akcję, za pośrednictwem Komend Policji z powiatów: siedleckiego, mińskiego, garwolińskiego, węgrowskiego, sokołowskiego i łosickiego, przekazał uczniom klas pierwszych gadżety odblaskowe w postaci zawieszek do plecaków, opasek i worków na buty. Pracownicy Regionalnego Centrum Edukacji BRD będą wspierać policjantów w wyjazdach do szkół z prelekcjami, dzięki czemu można będzie dotrzeć do większej ilości dzieci.


Elementy odblaskowe dla pierwszaków - zdjęcie robione w ciemności.


Worek odblaskowy.
Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze