Nauczyciele » Porady metodyczne » Metodyk radzi
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Bezpieczny przejazd - Konkurs dla szkół podstawowych

26-08-2009, kategoria Metodyk-Radzi

  Bezpieczny przejazd - Konkurs dla szkół podstawowych


    PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!”, ogłosiło konkurs dla szkół podstawowych.

    Celem konkursu jest podniesienie świadomości zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych oraz utrwalanie zasad właściwego zachowania wśród najmłodszych użytkowników dróg. Zadaniem uczestnika konkursu (szkoły podstawowej) jest organizacja happeningu poruszającego zagadnienia związane z bezpieczeństwem na przejazdach w myśl zasady: uczyć poprzez zabawę. Podstawą oceny zrealizowanych działań będzie sprawozdanie przygotowane na podstawie opracowanego formularza oraz dokumentacja wydarzenia: fotograficzna lub audiowizualna. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w dwóch etapach: wojewódzkim i centralnym. O wyborze laureatów konkursu zadecyduje jury złożone z pracowników PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Ocenie podlegać będzie oryginalność w podejściu do tematu oraz skuteczność w realizacji celu konkursu i przekazaniu jego idei.

    W ramach konkursu zostaną przyznane trzy nagrody pieniężne w wysokości 5 tys. zł, 3 tys. zł i 2 tys. zł. Na ten cel przeznaczono część środków z nagrody uzyskanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w III edycji Konkursu Inicjatyw Bezpieczne Drogi, którego organizatorem był PKN ORLEN S.A.

    Regulamin konkursu dla szkół podstawowych informujący o celach, zasadach uczestnictwa i nagrodach zamieszczamy w załącznikach. Ponadto został on opublikowany na stronach internetowych www.bezpieczny-przejazd.pl i www.plk-sa.pl.

    Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie, a my - redakcja Portalu - bardzo ich wspieramy w wysiłkach służących bezpieczeństwu młodszych i starszych uczestników ruchu drogowego!

Kontakt:
Ewa Jońska, koordynator ds. kampanii społecznych
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Biuro Informacji i Promocji
tel. (0-22) 47 324 48
e-mail: e.jonska@plk-sa.pl


Załączniki do pobrania:Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze